French Press La Cafetière Café Bohème

French press La Cafetière Café Bohème

Stylový pomocník z kvalitního českého skla a také nerezové oceli si ve vaší domácnosti nalezne místo za každých okolností. Je totiž moderní, funkční a elegantní zároveň. Zakoupit ho můžete ve variantě na 3 anebo až na 6 šálků vaší oblíbené kávy. Záleží tedy pouze na tom, zda si kávu vychutnáváte pouze ve dvou u vás doma, anebo zda kávou hostíte i své příbuzné a známé. V každém případě je FrenchPress La Cafetière Café Bohème skutečně kvalitním společníkem, kterého si doma jistě zamilujete.

Jak Frenchpress funguje?

French Press je v podstatě taková malá konvička, ve které lze připravit kávu stejně dobrou a kvalitní, jako například ve vaší milované kavárně. Za pomoci pístu a také filtru odděluje vytvořenou kávu od nepříjemné kávové sedliny, takříkajíc lógru, kterou ve své kávě rozhodně nalézt nechcete. Ve většině případů je french press vyroben ze skla a má kovové či plastové úchyty a držáky. Mezi nejvíce populární výrobce french pressů patří zejména Bodum tedy Melior a také zmíněný French press La Cafetière Café Bohème.

Historie french pressů

French press jako zařízení, které připravuje kávu, si jako první patentoval italský designér AttilioCalimani a to v roce 1929. První patentovaný výrobek v této podobě, byl vyroben v Itálii. Jeho tělo bylo kovové a ze stejného materiálu bylo také sítko. Pověry ovšem hovoří o tom, že prvním objevitelem byl jakýsi Francouz, který miloval procházky po Provence a pohled na kopce ve svém rodném kraji si vždy zpříjemňoval šálkem své oblíbené kávy. Kávy připravoval tak, jako každý jiný v této době, že svou namletou kávu zalil čerstvou vroucí vodou. Jednou ovšem při tomto svém rituálu udělal chybu a sice napřed do šálku nalil vodu a poté kávu. Se sedlinou, která se vytvořila na povrchu si poradil následně tak, že ji odstranil sítkem.

První frech press byl poté zkonstruován v 19. století, kdy v roce 1800 Jean Baptiste de Belloy Morangle, první kávovar založený na principu filtrace, zkonstruoval. Následovala ho celá řada dalších vynálezců, kteří následnou chuť kávy vždy něčím obohatili.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Proč je frenchpress tak oblíbený?

French press lidé milují z toho důvodu, že je příprava kávy v něm naprosto jednoduchá a lze za jeho pomoci připravit i více šálků najednou. Frenchpress La Cafetière Café Bohème je navíc vyroben z velmi kvalitního materiálu, který funkci french pressu ještě více podtrhává. Díky dvojitému, teplovzdornému sklu, které pochází od českých sklářů, je káva mnohem déle horká než u jiných kávovarů. Mimo jiné vás nebude pálit v ruce. Pokud navíc zohledníte rukojeť a víčko, které je rovněž z kvalitní nerezové oceli, potěšíte tím nejen své chuťové pohárky, nýbrž i oko.

Jak si ve frenchpressu připravit kávu?

  1. Dáte vařit vodu. Tedy požadované množství vody, které je váš french press schopen pobrat a vy pak vypít.
  2. Připravíte si požadované množství kávy, a to nejlépe té, která bude čerstvě umletá. Pro jeden šálek kávy vám postačí jedna plná odměrka, která je nedílnou součástí každého french pressu.
  3. Poté, co se voda začne vařit, odstavíte ji. French press zalijete vodou a necháte ho na chvíli zahřát. Poté vodu vylijete.
  4. Zbytek vody necháte zchladit na 90 °C.
  5. Nasypete kávu do french pressu.
  6. Kávu zalijete horkou vodou a tím dojde k takzvanému spaření kávy. Poté kávu nechte chvíli pracovat.
  7. Kávu zamíchejte.
  8. Umístěte na french press víčko, a to s vytaženým pístem.
  9. Po 4 minutách začněte pomalu stahovat píst dolů. Stlačujte ho rovně a to tak, aby se sítko od stěny french pressu nikterak neoddálilo.
  10. V momentě, kdy bude píst stlačen až dolů, kávu začnete nalévat do šálků a vychutnávat si její chuť.
Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*