Chybí vám kavárna? Pár tipů jak si připravit skutečně lahodnou kávu doma

Sedíme doma. Doba, kdy budeme moci navštívit dobrou kavárnu je nedohlednu. Co takhle si tyto drobné radosti užít doma? Poradíme vám pár skvělých kavárenských tipů, jak si užít dokonalou kávu i doma.

Espresso tonic

Na první pohled možná nezvyklá kombinace, přitom překvapivě chutná a osvěžující. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Do menší sklenice dejte led, tonik a zalijte horkým esspresem. Chuť kávy je zde samozřejmě velmi důležitá. Pokud nevlastníte kávovar, který dokáže kávu namlít, použijte kávové kapsle. Pokud byste časem chtěli více experimentovat, můžete Espresso tonic doplnit plátky limetky, citronu nebo třeba bezinkovým sirupem.

Affogato

Něco mezi dezertem a kávou. Chuť je jedinečná a je to přesně to co chcete, když vás trošku honí mlsná, ale nechcete nic velkého. Do skleničky (doporučujeme průhlednou, protože affogato vypadá na pohled skvěle) dejte kopeček (nebo dva J) zmrzliny. Nejlépe bude chutnat vanilková, stracciatella nebo jiná smetanová příchuť a zalijte šálkem espressa připraveného ze kvalitní zrnkové kávy nebo kapsle. Horká a hořká chuť kávy v kombinaci se sladkou ledovou zmrzlinou je nezapomenutelný zážitek.

Chybí vám kavárna? Pár tipů jak si připravit skutečně lahodnou kávu doma

Caffé frappé

Známá klasika, která chutná skvěle. Do mixéru (nebo třeba do smoothie makeru) dejte espresso, 150 ml mléka (ideálně tučného), několik kostek ledu a pokud máte rádi kávu sladkou, tak přidejte i cukr. Vše rozmixujte do krémové pěny a podávejte ve vysoké sklenici s brčkem. Chuť vašeho frappé bude ovlivněna i volbou typu kávy. Pokud zvolíte 100% Arabicu, bude frappé jemnější a obsahovat méně kofeinu. V případě směsi 80% Arabica a 20% Robusta bude chuť výraznější a zemitější.

Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*