Proč pít ke kávě vodu?

Proč pít ke kávě vodu?

Voda k servírování kávy bezpochyby patří. Proč? Protože je nedílnou součástí každé kávy již od semínka. Není-li vody, není ani kávy. Tento dobrý zvyk se k nám dostal ze sousedního Rakouska a naštěstí stále přetrvává, alespoň v těch lepších kavárnách.

Při servírování kávy je velmi důležité, jakou vodu zvolíte, zdali kohoutkovou, tedy chlorovanou, filtrovanou nebo perlivou. S výslednou chutí kávy totiž nesprávně zvolená voda může pořádně zacloumat. Proč je ale tak důležité pít ji ke kávě?

Doplňuje tekutiny

Jedním z hlavních důvodů je samozřejmě doplňování tekutin. Káva, jak je známo a vědecky dokázáno, má diuretické, tedy močopudné účinky. Z těla nám odvádí vodu a tím i všechny potřebné minerály, jako je hořčík a vápník. Odborníci proto doporučují pít vodu v takovém množství, v jakém pijeme i kávu. Co se týče káv, které obsahují mléko, například café latte či cappuccino, stačí vypít množství vody v objemu espressa.

Čistí chuťové pohárky

Druhým důvodem, proč pít ke kávě vodu, je, že čistí chuťové pohárky. Nejlépe si totiž kávu vychutnáte po jídle. Jenže po něm zůstávají v ústech stopy pachuti a abyste se jí zbavili, je dobré vypít alespoň trochu vody. Tak máte ústa dokonale připravena na to, abyste si kávu skutečně vychutnali.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Zklidňuje žaludek

Třetí výhodou pití vody ke kávě je, že pokud máte citlivý žaludek, kvůli čemuž pití kávy omezujete, minerální voda žaludek zklidní a vy si tak budete moci šálek kávy bez žaludečních problémů v klidu dopřát.

Která voda je ta nejlepší?

Jakou vodu ke kávě pít? Nejlépe filtrovanou. Chlorovaná voda totiž ovlivňuje chuť kávy v ústech a když si chcete užít výběrovou kávu, bez filtrované vody to zkrátka nepůjde. Jedině po ní zůstane chuť v ústech neutrální. Nic nezkazíte ani klasickou minerálkou.

Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*