Káva proti bolesti hlavy

Káva proti bolesti hlavy

Pokud občas trpíte bolestmi hlavy, šálek kávy vám v boji proti s těmito bolestmi může skutečně pomoci. Ale pozor, rozhodně to neznamená, že by jste měli nyní pít jeden šálek kávy za druhým! Všechno chce svůj čas a když pochopíte, co se ve vašem těle děje při bolestech hlavy a po konzumaci kávy, těchto nepříjemností se můžete zbavit jednou provždy. Není to tedy jen babičkovský recept – káva opravdu funguje. A proč?

Existují dva názory na to, jak káva pomáhá v boji proti bolestem hlavy. Oba mají společného jmenovatele – kofein.

První názor se opírá o to, proč bolest vzniká a proč působí kofein jako její blokátor. Bolesti hlavy se obvykle vyskytnou tehdy, když tělo vypouští adenosin. Tento prvek dráždí cévy, což vede k nepříjemné bolesti. Kofein, který do sebe dostanete vypitím kávy, zablokuje produkci adenosinu a pomůže cévám zotavit se. Ty již nejsou vystavovány působení tohoto prvku a bolest tak ustupuje do pozadí.

Kofein jako účinná látka proti bolesti hlavy

Základem druhého názoru je množství studií provedených na kofeinu. Tyto ukazují, že samotný kofein zvyšuje účinnost ostatních léků a přípravků proti bolesti a zlepšuje jejich efektivitu v boji proti ní. I když je kofein účinnější právě ve spojení s ostatními přípravky, umí urychlit odchod bolesti a ulevit ti tak mnohem rychleji. I to je důvodem toho, že mnoho blokátorů bolesti obsahuje právě tento důležitý prvek. A obsahuje ho i váš šálek kávy, tedy pokud se nejedná o šálek bezkofeinové kávy.

Kofein však není obsažen pouze v kávě. Ideálním řešením je hledat ho i v ostatních nápojích a potravinách před tím, než sáhneš po lécích. Čokoláda, cola, čaj či kakao patří do skupin potravin a nápojů, které vám pomohou proti bolesti stejně. Pokud k nim přidáš i šálek chutné a vydatné kávy, vaše bolesti mohou zmizet dříve, než naplno propuknou.

Hodnocení

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*