Co jste možná nevěděli o bezkofeinové kávě

Co jste možná nevěděli o bezkofeinové kávě

Káva bez kofeinu je v podstatě normální káva, která však prochází procesem, během kterého ztratí většinu kofeinu. Až 97% kofeinu z kávových zrn bývá odstraněno. I když tedy název hovoří o tom, že je káva bez kofeinu, je důležité si zapamatovat, že jeho malé množství je v takové kávě stále obsažené – je to však mnohem méně, než v klasické kofeinové kávě. Konečným výsledkem je šálek lahodného nápoje, který chutná stejně, jako normální klasická kofeinová káva. Avšak takto připravený nápoj ze zrnkové kávy bez kofeinu neposkytne ono typické kávové „nakopnutí“. Na druhé straně se nemusíte obávat vedlejších účinků kofeinu a jeho nadměrné konzumace např. v období tehotenství.

Jak probíhá proces odstranění kofeinu?

Existuje několik druhů procesů výroby bezkofeinové kávy. Všechny jsou však velmi podobné. Obecně se kávová zrna smíchají s roztokem, který je obvykle vyroben z vody, organických roztoků nebo oxidu uhličitého. Tato směs pomalu odstraňuje kofein z kávových zrn, čehož výsledkem je dokonalá káva bez kofeinu. Důležité je to, aby se proces uskutečnil na úplném začátku, ještě před pražením či mletím kávových zrn.

Poznáte rozdíl v chuti?

Většina lidí a milovníků kávy je vybíravá co se týče jejich oblíbeného nápoje. Pokud se tedy rozhodneš zkusit bezkofeinovou kávu nebo na ni zcela přesedlat, určitě budete chtít, aby káva chutnala co nejpodobněji té klasické, kterou jste zvyklí pít. Skvělým zjištěním tedy je, že celý proces zbavování se kofeinu nemá negativní dopad na vůni ani chuť nápoje. Káva bez kofeinu je často jemnější jak chutí, tak i vůní.

Nejideálnějším řešením při přestupu z kofeinové na bezkofeinovou kávu bude experimentování. Při správném pražení a volbě zrn však určitě najdete nápoj, který vám bude chutnat i vonět a který si rychle zamilujete.

Hodnocení

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*