Recenze kávy Mokaflor z e-shopu consulta.cz

Zrnková káva Mokaflor

Ná kávu Mokaflor jsem narazil náhodou při pročítání recenzí na jednom zahraničním blogu. Postupně jsem se proklikával desítkami dalších a dalších blogů a dozvěděl jsem se, že káva značky Mokaflor je jednou z nejoblíbenějších v Itálii. A jak známo, Italové jsou známí svými mlsnými jazýčky a zároveň v této zemi vznikly skvosty jako například Moka konvička Bialetti. A tak jsem si řekl, že na té kávě asi něco bude začal jsem hledat českého prodejce.

Narazil jsem přitom na e-shop www.constulta.cz, který tuto kávu nabízí v Česku asi za nejlepší cenu – resp. jsem levnější u nás nenašel. Cena sama o sobě mě dost překvapila. Čekal jsem u tak vyhlášené značky, že bude mnohem dražší. Ovšem 250g balení lze koupit za ceny od 150 do 170 Kč, což je velmi příjemné a potěšující.

Na e-shopu je toho k mání mnohem více, kromě kávy zde můžete pořídit i vybavení do kanceláří apod. Káva je tak zřejmě pro e-shop jen doplňkovým zbožím. Nicméně kromě zrnkové kávy zde můžete pořídit i kávové kapsle.

Zrnková káva Mokaflor

Značka Mokaflor byla založena roku 1950 ve Florencii. Jde tedy o italskou pražírnu, která nakupuje kávy po celém světě a v Itálii je pak praží. Díky mnohaletým zkušenostem se dostala tato značka na špičku mezi kávovými dodavateli a mezi Italy je opravdu oblíbená. Je to i díky tomu Na oficiálních stránkách značky Mokaflor najdete nabídku 6 druhů kávy Mokaflor. Jde převážně o různé směsi arabicy a robusty a pak o různé typy pražení – od světlých až po tmavé.

Já jsem si zakoupil dva druhy kávy a na začátek jsem zvolil právě 250g balení. Objednal jsem si Mokaflor Miscela Oro a Mokaflor Nera.

Objednání proběhlo zcela klasicky bez jakýchkoliv problémů. E-shop komunikuje velmi svižně a kávu jsem měl druhý den doma. Byla skvěle zabalená a já jsem ji tedy celý nedočkavý ihned vyzkoušel. Pro přípravu jsem volil dripper Hario V60 a AeroPress.

Mokaflor Miscela Oro

Jedná se o směs, kterou tvoří z 80% Arabic a 20% Robusta. Zvláštním prvkem složení této kávy je ručně promývaná brazilská Arabica z mé oblíbené oblasti Minas Gerais, která se tradičně pěstuje ve stínu banánovníků. Naproti tomu kvalitní indické odrůdy robusty vytváří v nápoji hustou konzistenci a spojuje jednotlivé složky v mimořádnou harmonii. Chuť je ve výsledku velmi vyvážená a pokud si kávu namelete na středně hrubo nebo hrubo, tak se skvěle hodí právě do dripperu a vychutnáte si ji o to více. Z kávy jsem vyl opravdu nadšený. Ač se jedná z 80% o Arabicu z Brazílie, tak díky oblasti odkud pochází a způsobu pěstování je káva přeci jen lehce ovocnější a acidnější, což je dáno i způsobem pražení. V ústech se vám tak odehrává při pití této kávy naprosto úžasný koloběh chutí a vůní. Za ty peníze je to opravdu skvělá káva.

Mokaflor Nera

Popis od distributora říká, že káva Mokaflor Nera je „Doposud neobjevená perla ze srdce Toskánska“ A není daleko od pravdy. Mokaflor Nera je stejným překvapením, jako Mokaflor Miscela Oro. Jde o jemnou směs 100% Arabicy ze střední Ameriky. Plné minerální tělo odrůd Santos Arabica v sobě snoubí jemnost a zvláštní tropické aroma. Chut je mírně nahořklá, svěží s dozvukem připominajícím čokoládu a oříšky. Mokaflor Nera jsem zkoušel jak na dripperu V60, tak na AeroPressu a ač jsem velmým fandou V60 a kávu piji prakticky jen z něj, tak zde mi chutnala o něco víc z AeroPressu. Ale ten chuťový rozdíl byl skutečně nepatrný. Přišlo mi, že z AeroPressu byla káva ještě víc „čokoládová“.

Směs je velmi pomalu pražená se střední intenzitou. Prodejce doporučuje kávu především na přípravu cappuccina. U menšího espressa má být výsledná crema stále čistě celistvá s oříškovým aroma, což mohu potvrdit a AeroPress je pro tento typ kávy tedy ideálním pomocníkem. Zajímavostí je, že podíl ruční práce v pražírně Mokaflor je stále na prvním místě a ani v dnešní době se zde nespolehají na nové senzorické přístroje a výběr zrna tak stalé probíhá hmatem a vizuální kontrolou.

Závěr

Pokud hledáte kávu pro denní popíjení za velmi příjemnou cenu, tak je značka Mokaflor rozhodně zajímavou volbou. Mě káva velmi mile překvapila a už docela chápu, proč si ji Italové tolik oblíbili.

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*