Bonavita – filtrovaná káva snadno a rychle i doma

Bonavita – filtrovaná káva snadno a rychle i doma

Kávovar Bonavita BV1500TS je skvělým pomocníkem na doma i do malých a středně velkých firem. Jedná se o překapávač, který připraví až pět šálků překapávané kávy zaráz.

Filtrovaná káva je v posledních letech velmi oblíbená a setkáváme se s ní čím dál častěji. Jedná se o nápoj, který vzniká přirozeným louhováním ve vodě a filtrováním přes filtr. Díky tomu v kávě není žádná kávová sedlina a zároveň je káva připravená snadno a rychle bez nutnosti speciálního vybavení a kávovarů za desetitisíce.

Jak Bonavita BV1500TS funguje?

Zařízení je kompaktní, takže se vleze do každé domácnosti nebo kuchyně. Skládá se ze dvou hlavních částí. První je nádoba na vodu op objemu 0,8 litrů, do které se nalévá studená, nejlépe přefiltrovaná voda. Díky kvalitnímu topnému tělesu o výkonu 1100 wattů je voda ohřívána a udržována při optimální teplotě mezi 91 °C a 96 °C.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

K této nádobě je připevněna část, která distribuuje vodu do druhé části kávovaru. Ten se skládá z nádoby na hotovou kávu a z filtru. Nádoba filtru má velikost čtyři a je třeba do něj vložit papírové filtry odpovídající velikosti, které zachytávají kávovou sedlinu.

Konvice, do které je káva připravována, je vyrobena z kvalitní oceli a má objem 800 mililitrů.

Celý kávovar má velmi jednoduché ovládání. Ovládá se pouze jedním tlačítkem, které umožňuje výběr ze dvou různých módů extrakce. Prvním je mód plné extrakce, který připraví kávu a poté se kávovar sám vypne. U této varianty není třeba na kávu nijak dohlížet, pouze nasypete příslušné množství kávy do filtru a nalijete do nádoby vodu a o vše ostatní už se postará kávovar Bonavita.

Druhým módem, kterým je kávovar vybavený je funkce předspaření kávy. Použití této funkce má za výsledek únik plynů z kávy a optimalizaci chuti a síly výsledného nápoje. Během tohoto procesu je ale třeba kávovar hlídat a následně funkci předspaření ručně vypnout ve vhodný moment.

Proč právě kávovar Bonavita?

Bonavita BV1500TS je ideální do domácností nebo malých firem. Hodí se pro všechny, kteří připravují kávu v menším množství a chtějí si vychutnat vyváženou a jemnou chuť kvalitní kávy.

Velkou výhodou kávovaru Bonavita je výkonné topné těleso, které vodu a kávu zahřívá na ideální teplotu, možnost předspaření kávy, dvojitá ocelová konvice na kávu a snadné a pohodlné ovládání jedním tlačítkem.

Díky dvojité konvici, která funguje vlastně na principu termosky, vydrží káva dlouhou dobu teplá a není třeba ji vypít ihned po její přípravě.

Jak na přípravu kávy v kávovaru Bonavita BV1500TS?

  1. Základem je kvalitní, správně namletá káva. Měla by být hrubá přibližně jako cukr, ne hrubší, ale zároveň ne jemnější. Pokud by káva byla příliš jemná, dojde k jejímu přeextrahování. Pokud naopak příliš hrubá, bude podextrahovaná, slabá a nebude mít dobrou kávovou chuť.
  2. Do nádoby na vodu nalejte vodu. Pro lepší chuť kávy a delší životnost přístroje doporučujeme použít vodu z filtrační konvice, není to ale podmínka.
  3. Do příslušné části vložte papírový filtr velikosti 4.
  4. Kávovar zapněte a počkejte, než bude káva přefiltrována.
  5. Po použití a dokončení extrakce kávy se kávovar sám vypne.
  6. A je to! Nyní si můžete kávu nalít do hrnečku a vychutnat si její jemnou a vyváženou chuť.

Jak prodloužit životnost kávovaru?

Aby vám kávovar dobře a dlouho sloužit, je třeba se o něj patřičně starat. Umytí všech částí po použití je pravděpodobně samozřejmost. Životnost může prodloužit také použití filtrované vody z filtrační konvice a pravidelné odvápňování kávovaru. K tomu slouží odvápňovací prostředky. Jedna dávka takového přípravku je součástí balení kávovaru.

Hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*