Jak správně namlít kávu?

Jak správně namlít kávu?

Každý správný milovník kávy hledá v tomto lahodném nápoji nejen povzbuzení těla, chuť, aroma, ale i celkový zážitek z její přípravy a následné konzumace. Mletí kávy je jednou z nejdůležitějších činností a všichni správní kávomilci, by si měli kávu umět správně namlít sami. Nic nenahradí pocit ze skvěle připravené kávy vlastníma rukama. Pokud tuto činnost zvládnete, můžete si připravovat své oblíbené druhy kávy sami doma.

Jak správně mlít kávu?

Samotné mletí kávy není vůbec složité. Všechno je to o správných poměrech. V dnešní době jsou k dispozici nejrůznější mixéry a mlýnky na kávu, které si s kávovými zrny hravě poradí. Pokud však chcete mít z mletí a přípravy kávy opravdový zážitek, zvolte manuální mletí před tím automatickým. Pravda, automatické mletí kávy je mnohem rychlejší, často se však kávová zrna přehřívají, přípékají a kazí. Navíc pocit z ručně mleté kávy je k nezaplacení.

Pokud jste se tedy rozhodli pro nástroj na mletí, na řadě je samotný proces mletí. Začněte tím, kolik kávy budete potřebovat. Rozličné nápoje vyžadují různé množství kávy, my však použijeme obecný poměr – na 250 gramů / mililitrů vody použijeme 15 gramů kávových zrn. Je jedno, jestli zvolíte odrůdy Arabica, Robusta nebo jiný druh kávy. Vše odvažte za pomoci váhy.

Rozdíly dělá i použití nejen rozličných zrn, ale i filtrů. Každé jedno spojení vytvoří unikátní masu kávy a vy si tak můžete zvolit, zda bude výsledná směs úplné jemná nebo hrubší. Například filtry na AeroPress jsou těsné a zajistí velmi jemnou kávovou směs, která zintenzivní chuť nápoje. Experimentování je na vás.

Elektrický mlýnek DeLonghi KG89 skladem a navíc dnes 8.12.2022 za akční cenu.

Pokud jste si již vybrali svůj typ kávy a vše připravili, stačí buď zapnout elektrický mlýnek na kávu nebo mlít mlýnkem ručně. Výsledkem bude jedinečná voňavá, chutná a zejména čerstvá kávová směs, která jen čeká na to, dokud z ní uděláte lahodný nápoj. Čas, který investujete do mletí kávy se vám rozhodně vrátí v její aroma a chuti.

Hodnocení

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*