Recenze kávy Keňa NDAROINI od The naughty dog

Keňa NDAROINI od The naughty dog

Pražírnu The naughty dog jsem si oblíbil a prakticky každý měsíc si od nich objednávám kávu. Většinou je to rána na jistotu a káva bývá zpravidla výborná. Výběrová káva Keňa NDAROINI z pražírny The Naughty Dog měla být charakteristická tóny červeného rybízu a ovocných bonbónků. To mě hodně nalákalo a neodolal jsem tedy.

  • Region: Nyeri
  • Farma: Ndaroini
  • Odrůda: SL28 & SL34
  • Nadmořská výška: 1.800 metrů nad mořem
  • Zpracování: promyté
  • Chuťový profil: čajová a šťavnatá, s vyšší kyselostí, středním tělem, s nádechem červeného rybízu a ovocných bonbónků.
  • Pražení: světlé

Za pražírnou The naughty dog stojí tým Kávových kurzů. Možná si říkáte, proč Nezbedný pejsek? Pokud celý tým znáte, jistě dobře víte, že je všude doprovází jejich trpasličí jezevčíci. Takže to snad ani nešlo jinak a jezevčíka najdete na každém obalu. Obaly mají jezevčíka i formou samolepky, kterou pak můžete otevřenou kávu hezky zalepit a uzavřít tak obal. Je to praktické a hezké.

Cibetková káva od ověřeného dodavatele za skvělou cenu. Objednávejte ještě dnes za akční cenu a využijte této nabídky.

Keňa z farmy Ndaroini od The naughty dogobsahuje kávu odrůdy SL28 & SL3. Překvapilo mě docela, jak světle byla káva pražená – když píšu světle, tak opravdu světle. Tím pádem bylo o něco náročnější kávu namlet.

Kávu jsem připravoval na dripperu V60 a mlel jsem ji na hrubo. Na 23g kávy jsem použil 300 ml vody o teplotě 93C. Káva doslova voní rybízem. To rybízové aroma mě překvapilo a lahodilo mým čichovým vjemům. Chuť je výrazná a šťavnatá s vyšší aciditou. Je to káva dle mého gusta. Je dobře, že je stále skladem a že je tak možné si ji opět objednat.

Hodnocení

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*