Delter Coffee Press, to je kuchyňský pomocník, který vám uvaří dokonalou kávu

Delter Coffee Press

Také máte rádi tu chvíli, když si vezmete šálek s právě uvařenou černou kávou a pohodlně se usadíte do svého oblíbeného křesla? Vychutnat si tento okamžik můžete i díky jednoduchému kuchyňskému pomocníkovi, kterým je Delter Coffee Press. S jeho pomocí kávu připravíte během krátké chvíle. Její doušek nebude chutnat hořce, a vůně – ta bude přímo božská. Je to jeden z důvodů, proč Delter Coffee Press získává takovou oblibu mezi kávomilci.

Z historie kávy a její přípravy

Káva se do Evropy dostala někdy v 17. století a ihned jejímu kouzlu lidé podlehli. Postupně začaly vznikat kavárny, v nichž si kávu mohl každý objednat. Teprve později přišla možnost si kávu uvařit i v domácím prostředí. Na začátku 20. století přišel Luigi Bezzera s nápadem využít specifický tlak a teplotu vody k přípravě espressa. Zjistil totiž, že takto uvařená káva má výbornou a neodolatelnou chuť i vůni.

Espressem ale vývoj vaření kávy neskončil. Ke slovu přicházejí další metody, k nimž patří už výše jmenovaný Delter Coffee Press, který také pracuje na principu vstřikování vody pod tlakem. Tím ji postupně dávkuje a dává baristovi příležitost mít extrakci kávy plně pod svou kontrolou.

Příprava kávy s  Delter Coffee Press je snadná
Příprava kávy s Delter Coffee Press je snadná

Jaké jsou výhody Delter Coffee Pressu?

Možná také nemáte rádi, když vám při pití kávy mezi zuby ulpívají jemné kávové částice (nečistoty, zbytky lógru), která se do ní dostala kvůli málo těsnícímu filtru. Delter Coffee Press vám toto neudělá, protože jeho filtrační komora je důsledně uzavřená tak, aby se nic než čirá káva bez sedimentu nedostala do šálku. Navíc pracuje, na rozdíl od espresovačů, bez použití elektrického proudu, takže jeho výhody oceníte i na těch místech, kde elektřina schází – třeba na výletě v přírodě.

Má Delter Coffee Press konkurenci?

Konkurenčním výrobkem, s nímž bychom Delter Coffee Press mohli srovnávat, je AeroPress. Pracují na podobném principu, avšak u Aeropressu není možné tak přesně kontrolovat množství použité vody. Navíc s ním připravíte maximálně 220 ml kávy. Pomocí Delter Coffee Pressu je možné uvařit až 400 ml kávy.

Určitou nevýhodou AeroPressu může být papírový filtr, který netěsní natolik, aby mletá zrníčka kávy nepropadla filtrem do šálku s kávou. U AeroPressu dáváte kávu přímo do hlavní nádoby a naplníte ji vodou. Delter Coffee Press má na kávu oddělenou komoru, do níž lze dát až 25 g kávy.

Na druhou stranu má AeroPress i jednu velkou výhodu, kdy lze již použitou kávu lehce vysypat do odpadního koše pomocí vycvaknutí, zatímco u Delter Coffee Pressu je jeho umývání o něco složitější. Avšak přesné dávkování vody i kontrola času extrakce kávy jsou předností, které Delter Coffee Press dělají velmi atraktivním pomocníkem v kuchyni.

Sbalíte ho snadno i na cesty

Na výrobu hlavní komory Delter Coffee Pressu byl použitý křišťálově průhledný plastový materiál Tritan Copolyester, jenž se vyznačuje velkou odolností proti nárazům. Neobsahuje zdraví škodlivé BPA a svým vzhledem i užitnými vlastnosti je plnohodnotnou náhradou skla.

Díky tomu není problém sbalit Delter Coffee Press do batohu a vyrazit i s rodinou na dovolenou. Tento kuchyňský pomocník při přípravě kávy je skladný a v zavazadle nezabere příliš místa. Jistě oceníte jeho přítomnost v kempu, kde si budete moci uvařit svůj oblíbený černý nápoj s výraznou chutí.

Jak Delter Coffee Press funguje?

Nejdůležitější je u Delter Coffee Pressu píst. S jeho pomocí kontrolujete délku extrakce kávy. Těsně nad gumovým těsněním se nachází několik otvorů, kterými při zvednutí pístu proudí do hlavní nádoby voda. Když píst znovu stlačíte dolů, voda je vytlačena skrze varnou komoru. Díky číselnému označení na hlavní nádobě máte okamžitý přehled o tom, kolik vody jste protlačili.

Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*