AeroPress aneb výborná káva snadno a rychle

AeroPress

Pokud jste nadšenci do kávy jako my, tak jistě s radostí vítáte každou novinku. U AeropPressu tomu nebylo jinak. Tohle udělátko nás okmažitě uchvátilo svým designem a také jednoduchostí, s jakou s ním lze připravit kávu. Je to úžasné zařízení, které si našlo fanoušky doslova po celém světě.

Nováček ve světě kávy

AeroPress je na světě poměrně krátce. Představen byl totiž teprve v roce 2005. Ovšem tak raketový úspěch zřejmě jeho vynálezce nečekal. A kdo že je tím objevitelem? Alan Adler je člověk, který už od mala vynalézal, kutil a tvořil. Má již přes 40 patentů v nejrůznějších oblastech. Jako většina vynázelců, i pan Adler miluje kávu. Od rána do večera přemýšlí a tak se bez ní neobejde. Jak ale říká, nesnáší hořkou kávu. A to byl právě důvod, proč se orzhodl vymyslet zařízení, které by urychlilo extrakci kávy a zbavilo ji tak hořkosti. A protože je pan Adler opravdu šikovný, tak na sebe nový patent nenechal dlouho čekat a světlo světa spatřil AeroPress. Zařízení, díky kterému snadno a rychle připravíte kvalitní kávu.

Jak AeroPress funguje?

Nehhledejte v tom vědu. Čímž nechceme nijak urazit pana Adlera. Nicméně princip funkce AeroPressu je skutečně jednoduchý. AeroPress totiž chytře využívá fyzikální zákony. Skládá se ze dvou plastových válců, přičemž jeden je zakončen gumovým pístem přesně zapadá do toho druhého. A pak už si můžete jen zahrát na doktory s injekční stříkačkou a zatlačit na píst – voda je tlačena přes kávu a vytéká rovnou do šálku.

Jak káva z aeropressu chutná

Chuť kávy bychom mohli přirovnat ke kávě z french pressu – má plnější tělo a silnější chuť. Navíc díky rychlé extrakci kávy (1 – 2 minuty) se do výsledného šálku nedostane tolik kofeinu.

Můžeme jí tedy vypít bez výčitek více. Což je pro vyznavače rituálních káviček při práci velice dobře.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Návod na přípravu kávy v AeroPressu

Ideální pro přípravu kávy v AeroPressu je středně namletá káva. Vybírejte takovou, kterou máte již odzkoušenou a zkrátka vám chutná. Vodu používejte ideálně filtrovanou.

  1. Do spodní části AeroPressu připevněte filtr. Pokud máte AeroPress, do kterého se vkládá papírový filtr, tak filtr propláchněte.
  2. Na filtr nasypte kávu – ideální množství je kolem 10 – 12 g podle typu kávy.
  3. Nasaďte AeroPress na šálek.
  4. Zalijte kávu horkou vodou, ne však vroucí. Vodu nalévejte pomalu a pak chávu chvíli míchejte.
  5. Zadělejte nádobu pístem ale netlačte na něj – jen jej položte nahoru jako víko a nechte kávu chvíli odpočinout – cca 20 vteřin.
  6. Pak kávu znovu promíchejte.
  7. Nasaďte píst a jemně jej tlačte směrem doů. Přes filtr do šálku začne vytékat skvělá káva. Netlačte moc nadoraz, abyste nevytlačili i zbytky kávové sedliny.
  8. Káva z AeroPressu by se měla „vytláčet“ cca 25 – 30 vteřin.
Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*