Kompostovatelné kávové kapsle od Black Insomnia – kompatibilní s Nespresso

Kompostovatelné kávové kapsle od Black Insomnia - kompatibilní s Nespresso

O nejsilnější kávě na světě, tedy o kávě Black Insomnia jsem tu už psal. I když jsem příznivcem převážně filtrované kávy, tak vím, že kapsle jsou mezi kávovými milovníky stále víc a víc oblíbenou variantou přípravy kávy. A chápu to. Doba se zrychluje, času je méně a méně a milovníci kávy tedy hledají rychlejší a rychlejší postupy pro přípravu tohoto lahodného nápoje. Jenže problém je v tom, že klasické kapsle zatěžují naši planetu. A to hodně. Proto mě potěšila zpráva, že Black Insomnia vyrábí kompostovatelné kapsle.

Kompostovatelné kapsle

Nedávno jsem opět od jednoho e-shopu obdržel k recenzi jejich produkty a byla mezi nimi i káva Black Insomnia. Konkrétně to byly kávové kapsle Black Insomnia kompatibilní s Nespresso. A ty mě skutečně zaujaly.

Proč? Protože jsou 100% kompostovatelné i v domácích podmínkách. Přesně tak – jedná se o zcela ekologickou alternativu ke standardním hliníkovým a plastovým kapslím. Tyto kávové kapsle jsou vyrobeny ze 100% kukuřičného škrobu a můžete je spolu se zbytky zeleniny házet přímo do domácího kompostu – pokud tedy doma kompostujete. Tyto ecofriendly kapsle tak zatěžují naši Zemi opravdu jen minimálně.

Ekologické kapsle – je to pravda?

Ano, nemusíte se trápit s vyplachováním kapslí nebo odvážet použité kapsle do místní sběrny. Podle společnosti Black Insomnia stačí kapsle (s víčky a vším ostatním) hodit přímo do kompostéru a za šest týdnů se rozloží.

Mohu je vyhodit do své popelnice na bio odpad, kterou sváží místní město? Ano, můžete!

Věděli jste, že?

Každou minutu se vyrobí 39 000 kapslí a 29 000 jich skončí na skládce (Zdroj: článek BBIA, čtěte zde).

Jak je to s čerstvostí, chutí a kvalitou?

Tak tedy, spousta kávových kapslí je vyrobena z hliníku, a to především kvůli ochraně čerstvosti a chuti. A možná si říkáte, zda jsou obaly z kukuřičného škrobu v pořádku – podle Black Insomnia byly po letech výzkumu a testování tyto kapsle navrženy tak, aby udržely kávu čerstvou až 15 měsíců.

Chcete vědět jak? Je toho dosaženo použitím slupek ze slunečnicových semen, která poskytují přirozenou ochranu před světlem a kyslíkem, které kávě škodí – a jsou proto ideální pro ochranu mleté kávy v každém lusku.

Já osobně se víc bojím hliníku. Dřív byl hliník používán k výrobě nádobí poměrně hojně a byl považován za zcela netoxický. Dnes už se ví, že hliník má negativní vliv na lidské zdraví a že by se s ním mělo zacházet hodně opatrně. A abyste to měli podložené nějakým zdrojem, tak si o tom můžete přečíst zde.

Jak je to s kvalitou kávy?

Jedná se o velmi silnou, středně praženou kávu. Společnost používá tradiční techniky pražení v sudech, aby ze směsi zrn Arabiky a Robusty vytvořila jemnou a bohatou chuť.

Kolik stojí a kde je lze koupit?

Domácí kompostovatelné kávové kapsle Black Insomnia pro kávovary Nespresso© stojí 374 Kč (za krabičku obsahující 30 kusů). Zakoupit je můžete přímo u společnosti Black Insomnia.

Kapsle Black Insomnia pro Nespresso

Nejsilnější kapsle pro Nespresso na trhu – 275 mg kofeinu v každé kapsli! Jsou 100% ekologické, bez použití hliníku, plastu a barviv. Zase se jedná o směs těch nejsilnějších zrnek na světě z Jižní Ameriky a Afriky. Vhodné pro přípravu espressa nebo ristretta. Kompatibilní s Nespresso© kávovary.  Balení obsahuje 30 kapslí.

Něco málo o kávě Black Insomnia

Už jsem tu psal o nejsilnější kávě na světě docela rozsáhlou recenzi, tak to jen rychle shrnu. Jejich sortiment zahrnuje mletou kávu, zrnkovou kávu, překapávanou kávu, kávu v sáčcích a kávové kapsle.
Jejich káva byla nezávislými testy vyhlášena jako Nejsilnější káva na světě s 1105 mg kofeinu na šálek, což odpovídá více než čtyřnásobku síly kávy Starbucks nebo jiných typických značek.

Nyní si tedy můžete vychutnat svou ranní kávu s vědomím, že neskončí na skládce!

Hodnocení

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*