Příprava kávy French Press

Příprava kávy French Press

Příprava kávy French Press je nejjednodušší metoda přípravy kávy, která je na trhu již přes 100 let. Doporučuji ji hlavně milovníkům zalévané kávy. Protože při přípravě kávy pomocí French Pressu nefiltrujete kávu přes papírový filtr, tak se nám do nápoje vyplaví velké množství olejů a tuků, čímž dostaneme chuťově silný nápoj s opravdu výraznou chutí. Velká výhoda oproti zalévané kávě je, že díky kovovému sítku – filtru, který má French Press, odfiltrujete částečky mleté ​​kávy, a tak nápoj nepřeextrahujete. Je to jedna z nejrychlejších a nejjednodušších metod přípravy kávy. French Press si díky tomu oblíbily miliony lidí po celém světě.

Návod k přípravě kávy French Press

 1. Dejte ohřát vodu v rychlovarné konvici.
 2. Dokud se voda ohřívá, tak si odvážit zrnkovou kávu. Na 100 ml vody dávám přibližně 7 g kávy. Nebojte se experimentovat s gramáží.
 3. Rozemele kávu na středně hrubé až hrubé mletí (viz článek „všechno o mletí kávy a jak ji správně mlít“). Nebojte se experimentovat ani s tloušťkou mletí.
 4. Poté, co voda sevřela, přelijte cca 100 ml do French Pressu, aby se zahřál.
 5. Pokud používáte konvici s nastavitelnou teplotou, tak ji nastavte na 96 ° C. Pokud ne, tak víko konvice po sevření vody otevřete a počkejte cca 45 – 60 sekund.
 6. Vylijte čistou vodu z French Pressu a nasypte do něj namletou kávu (řekněme, že jste si zvolili 14 g kávy = 200 ml vody).
 7. Položte French Press na kuchyňskou váhu a vynulujte ji.
 8. Krouživými pohyby můžete začít zalévat kávu v kávovaru. Kávu zalijeme vodou hmotnosti 100 gramů = 100 ml.
 9. Po zalití počkejte 30 sekund, zatímco káva „kvete“. Zatím dejte sevřít zbylou vodu v rychlovarné konvici na 96 ° C.
 10. Promíchejte lžičkou obsah kávovaru. Ujistěte se, že míchání není jen povrchové.
 11. Krouživými pohyby turbulentně dolijte zbylých 100 gramů vody a nasaďte víčko kávovaru. Pusťte si stopky (I toto dolití musí být horkou vodou, která má kolem 95 ° C.) Teplota vody z prvního sevření už bude velmi nízká, proto ji třeba dát sevřít, jak píšu v bodě 9).
 12. Když stopky ukážou 4 minuty, tak stiskněte filtr, kterým oddělíte namletou kávu od vody.
 13. Obsah přelijte do předehřáté šálky (horkou vodou z konvice) a užijte si vaši kávu.
Hodnocení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*