Recenze zrnkové kávy Honduras CLAVE DE SOL od BirdSong Coffee

BirdSong Coffee

Znáte českou pražírnu kávy BirdSong Coffee? Já ji objevil díky e-shopu kofio.cz a kávu z této pražírny jsem si prakticky ihned zamiloval. Přiznám se, že první nákup byl hodně naslepo – kupoval jsem vlastně díky tomu, že mě zaujal obal kávy a řekl jsem si, že jejich kávu prostě zkusím. Další nákup už byl víc promyšlený. Výběrová káva Honduras CLAVE DE SOL mě zaujala díky tomu, že měla mít charakteristická tóny broskví, zeleného čaje a čokolády. Tomu zkrátka nešlo odolat. Kávu jsem koupil opět v e-shopu www.kofio.cz.

Na webu výrobce se o této kávě dozvíte něco o historii této kávy. Majitelka farmy Clave de Sol (což v překladu znamená Sluneční klíč), paní Miriam Elizabeth Perez, je součástí rodinné farmy, která se zabývá pěstováním kávy už po tři generace. Spolu s manželem a dětmi pěstuje kávu už přes dvacet let a jak sama tvrdí, tato práce ji nesmírně baví a naplňuje. Její farma je specifická tím, že se na ní vyskytuje poměrně hodně vysokých stromů, které stíní kávovníky. Díky tomu dozrávají kávové třešně pomalu, což se pozitivně odráží na výsledné kvalitně kávy.

Cibetková káva od ověřeného dodavatele za skvělou cenu. Objednávejte ještě dnes za akční cenu a využijte této nabídky.

Stromy navíc také skvěle chrání půdu před erozí a ztrátou minerálních látek a podporují celkové zachování místního ekosystému. Strtomy jsou tedy pro danou lokalitu velmi důležité. Miriam si velmi dobře uvědomuje důležitost rozmanitosti okolní přírody a proto dbá na to, aby mezi jejími kávovníky měly prostor k životu i ptáci a savci. Paní Miriam nabízí svou kávu pod záštitou soukromé společnosti COMSA (Cafe Organico de Marcala SA.), jejíž součástí je dnes už z více jak 700 menších producentů kávy.

  • Producent: Miriam Elizabeth Perez
  • Oblast: Montecillos
  • Nadmořská výška: 1300 m. n. m.
  • Zpracování: Naturální

Káva je jemnáCítit jsem měl Broskve, Čokoláda, Zelený čaj – broskve mohu potvrdit ale spíš v kombinaci s čokoládou a rumem. Kávu jsem si připravoval na V60 a na AeroPressu. Je to příjemná káva jako stvořená na běžné popíjení během dne.

Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*