Recenze kávy Uganda MICHAEL SAMSON od Rebelbean

Recenze kávy Uganda MICHAEL SAMSON od Rebelbean

Výběrová káva Uganda MICHAEL & SAMSON z brněnské pražírny Rebelbean Coffee Roastery mě zaujala popisem, který tvrdil, že je tato káva charakteristická tóny přezrálého banánu, čaje Assam a pralinek. Cože? Pralinky? Dobře, tuhle kávu zkrátka musím zkusit. A tak jsem si ji spolu s dalšími kávami objednal z e-shopu www.kofio.cz.

Zajímavá káva

Proces zpracování této kávy vypadá tak, že ihned po sklizni kávu propláchnou vodou. Pak odstraní floaters a třešně posléze vloží a uzavřou do plastového sudu. V sudu je potom nechají 48 hodin, během kterých se rozjede kvasící proces (alkoholové a mléčné kvašení). Následně třešně vyjmou ze sudu a dají je sušit. Výrobci se snaží dobu sušení co nejvíce prodlužovat a vystavují je slunci pozvolna a postupně. Nejdřív se třesně sušily v naprostém stínu, následně v polostínu a pak se znovu zavřeli do sudu. Proč? Protože je tak možné srovnat vlhkost mezi jednotlivými třešněmi, aby byl celý lot více homogenní. Potom putují třešně z polostínu na Slunce a proces sušení je vlastně u konce!

Jak káva chutná?

Káva je poměrně hodně intenzivní, silně aromatická a chuťově dost rozmanitá. Je v ní cítit vůně kvasu a do toho silně přezrálé ovoce, banány, nektarinky spolu s hořko-kyselou chutí kakaových bobů a pralinek. Je to skutečně zajímavý chuťový zážitek.

Nutno dodat, že tentokrát jsem zkoušel více způsobů přípravy. Jak mou oblíbenou klasiku V60, tak AeroPress a také Frenchpress. Výsledek mě pokaždé potěšil a maximálně uspokojil.

  • Producent: Michael Wonanzofu a Samson Nangai 
  • Oblast: Bugisu, Mount Elgon
  • Zpracování: suché (natural) – 2x macerovaný
  • Nadm. výška: 1700-2000 m.n.m
  • Odrůda: SL14, SL28, Nyasald, KP423
Hodnocení

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*