Víte, kam si v Olomouci zajít na kávu?

Víte, kam si v Olomouci zajít na kávu?

Ať už jste propadli její výtečné chuti, aromatu či máte rádi způsob, jakým je podávána, káva si dokáže najít cestu téměř ke každému. A i v případě, že kávu nemůžete ani vidět, nemusíte se automaticky vyhýbat kavárnám.

Pravdou prostě je, že kavárnám se od 17. století, kdy se poprvé objevily, daří famózně. Postupně se z nich staly centra kultury i pro ty, kterým káva nic neříká.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Kavárny ve studentském městě

Olomouc si získala pověst města velmi přátelského ke studentům, plného starobylých památek a příležitostí k podnikání. Jednoduše jako město stvořené pro spokojený život. A takové město se nemůže obejít bez vlastních kaváren. 

Jak ale takovou kavárnu poznáte? Ve správné kavárně se vám dostane jak skvělého servisu, tak výborného nápoje. Ať už je jím káva, čaj či horká čokoláda. Zážitek z návštěvy potom pouze umocní správně vybudovaná atmosféra, která teprve udělá z dobré kavárny tu hodnou zapamatování.

Pojďme se nyní podívat na to, jaké kavárny v Olomouci stojí za návštěvu. Do našeho seznamu jsme zařadili ty kavárny, které nějakým způsobem vystupují z řady. Ať už kvalitou podávané kávy, či atmosférou, kterou dokáží navodit.

Kafe jak lusk

Olomouclá kavárna s příjemnou atmosférou a domácím designem. V různě barevných hrníčcích vám tady připraví jednu z nejlepších káv v celé Olomouci. Obsluha je velmi příjemná, a ke kávě vám donese jeden ze zdejších bio zákusků.

Sophie’s Café

Oproti předchozí kavárně se tato může pochlubit mnohem temnější atmosférou, která ovšem není nijak naškodu. Nábytek, dlažba i dekorace jsou stylizovány v tmavších barvách, ale tento celkem pochmurný design je vyvážen čerstvými květy a bylinkami, které najdete jak uvnitř kavárny, tak na venkovní zahrádce. Na té se můžete posadit také do houpačky či houpací sítě.

V kavárně vám naservírují výhradně českou výběrovou kávu La Bohéme spolu s výbornými zákusky. Majitelé se svérázným způsobem zapojili do boje proti plastům, takže v případě, že si zde dáte něco studeného, můžete se místo brčka těšit na dlouhou těstovinu.

Jazz fresh Café

První věc, která vás na této kavárně zaujme, bude její unikátní design. Světla mají podobu květin, zavěšených ze stropu, případně je lze považovat za rampouchy, visící od stropu, to záleží na ročním období a náladě pozorovatele.

Stěny jsou pak vyzdobeny pitoreskními tapetami, znázorňující často absurdní výjevy poskládané z částí lidského těla, zvířat a jídla. Co se týče kávy, rozhodně nebudete litovat, když ji zde ochutnáte. Pochází z německé pražírny The Barn a můžete si k ní dát například sendvič, makronky či jiný zákusek.

Jazz fresh Café se také koná mnoho kulturních akcí, takže můžete spojit příjemné s užitečným, a něco se nad šálkem kávy dozvědět.

Long Story Short Hostel & Café

Kavárna, nacházející se v prostorách bývalé pevnosti, později přestavěné na pekárnu, slibuje nejenom výbornou kávu, ale také skvěle řešené prostředí. Design je velmi moderní a čistý, a přestože od místnosti ležící málem v pevnostním podzemí by to člověk nečekal, i velmi prosvětlený.

Jak napovídá název, můžete se zde i na pár dní ubytovat, pokud byste chtěli Olomouc poznávat ze základny, kde vám připraví výbornou kávu, ale také burger, sendvič či zákusek.

BerryBlue Café

Tak tahle kavárna si získá především ty, kteří si rádi dají ke kávě něco dobrého na zub. Každý týden zde připravují nové snídaňové a obědové menu, které lze také krásně kombinovat v brunch.

Určitě ochutnejte zdejší palačinky, žitné chleby a vajíčka. Dost často se zde setkáte i s různými avokádovými recepty, zejména ve snídaňovém menu. Prostředí je velmi světlé a příjemné, laděné do modra a růžova.

Café na cucky

Tato kavárna tvoří vstupní bránu Divadla na cucky. Výborná káva a jídlo se zde tedy snoubí s uměním, které leží pouze o kousek dál od kavárenských dveří. Kavárna je ovšem špatně použité slovo.

Café na cucky stojí na půli cesty mezi kavárnou a regulérní restaurací, vzhledem k tomu, že si zde můžete dát nejenom dobrou kávu, ale také snídaňové a brunch menu. Zdejší specialitou jsou pak ostřejší pokrmy.

Café La Fée

Tuto kavárnu poznáte jednoznačně podle stolů, seskládaných ze střepů, které na nich tvoří různé mozaiky. Mimo to si ji můžete zapamatovat podle výborných palačinek, které zde podávají.

Můžete je dostat na sladko i naslano, inspirované francouzskými recepty. V létě jsou zde pak vyhlášené domácí ledové limonády. Káva je zde skutečně mezinárodní, nezaměřují se na jednu konkrétní odrůdu či dodavatele.

Coffee Library

Velmi prostorná kavárna, kterou najdete u olomoucké univerzity. Je tedy ideálním místem pro setkávání studentů a všech, které na univerzitu něco přivádí. Interiér je velmi světlý a moderně zařízený, a káva je zde opravdu výborná.

Co si zde ale nesmíte nechat ujít jsou polévky a domácí quiche. Ze sladkého se pak můžete těšit na mrkvánky a muffiny.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*