Jak vybrat konvici na kávu?

Pokud čtete tento blog o kávě pravidelně, tak už jste zřejmě zjistili, že připravovat kávu lze mnoha způsoby. Můžete použít dripper, chemex, vacuum pot a nebo můžete použít konvici na kávu. Konvic na kávu je ale mnoho typů a provedení. Jak se v nich vyznat? Jak vybrat tu pravou konvici na kávu? To se dozvíte v tomto článku.

Konvic je mnoho ale která je ta nejlepší?

Na otázku, která konvice je ta nejlepší odpovíme hned na začátku. Je to ta, ze které vám chutná káva nejvíc. Konvic je mnoho typů a každý si najde nakonec sám tu pravou. Každému totiž chutná káva trochu jiná. Navíc konvice se liší i cenou. Některé koupíte za pár stovek a některé stojí i tisíce korun. Takže mnohdy je i cena rozhodujícím faktorem. V kažém případě, ať už si pořídíte jakoukoliv konvici na kávu, vždy to bude krok dopředu k lepší chávě s lepší chutí a lepším aroma. V tomto článku najdete výčet těch nejznámějších a nejoblíbenějších typů konvic. Na vás pak bude, abyste se rozhodli, která je ta nejlepší.

French press konvice

Kávový Phin filtr je skvělou alternativou pro přípravu lahodné kávy. Jednoduché zařízení, které vám připravý chutnou kávu stojí pár korun.

Moka konvička

Moka konvička Bialetti je zřejmě nejznámější konvice na kávu na světě. Může za to stylový italský design, léty ověřená kvalita a jednoduchá příprava kávy. Konviček je celá řada a vybrat si můžete i z nejrůznějších designů.

Varné konvice

Tuhle konvičku zná asi každý. Babičky si v ní vařily vodu na svého poctivého turka. Dnes se varné konvice používají také ale kávomilci si pak horkou vodou zalévají spíš kávu v chemexu, dripperu a nebo AeroPressu. Varnou konvici pořídíte už od 200 Kč.

Rychlovarné konvice

Moderní obdoba staré dobré známé varné konvice. Rychlovarnou konvici má doma asi každý. Je to výdobytek moderní doby. Horká voda za pár minut. O tom si babičky mohly nechat snít. My si tak můžeme připravit vodu na kávu v dripperu, chemexu, AeroPressu a nebo french pressu.

Džezva

Moje oblíbenkyně! Turecká džezva s historií, která překoná snad všechny ostatní metody přípravy kávy. Džezvu si můžete pořídit buď tradiční s tepaným vzorem a nebo moderní z nerůznějších nerezových materiálů.

Elektrická časovací moka konvice

Vývoj jde dopředu a zřejmě se nikdy nezastaví. Pokud ráno nestíháte vstát a natož si připravit kávu, tak tato konvice je řešením právě pro vás. Nastavíte si čas a konvice v danou hodinu a minutu kávu uvaří za vás. Geniální, což?

Konvice na kávu do každé rodiny

Snad vám tento soupis konvic na kávu alespoň trochu pomohl v rozhodování. Na závěr snad jen můžeme napsat, že konvici na kávu by měla mít každá rodina. Je to tradice. Několikrát jsme tu zmínili naše babičky. Pamatujete si tu vůni čerstvě uvařené kávy? Proč si ji nepřipomenout?

Hodnocení

Štítky: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*