Brazílie PRESENTE DO SOL od The naughty dog

Brazílie PRESENTE DO SOL od The naughty dog

O pražírně The naughty dog jsem tu už psal. Je to jedna z mých nejoblíbenějších pražíren a jejich kávu jsem si skutečně zamiloval. O to víc mě těší, že se jedná o českou pražírnu. Dnes se podíváme na zoubek jejich výběrové kávě z Brazílie, kterou je Brazílie Presente Do Sol.

Cibetková káva od ověřeného dodavatele za skvělou cenu. Objednávejte ještě dnes za akční cenu a využijte této nabídky.

Brazílie patří mezi největší producenty kávy na světě. Pokud se řekne Brazílie, tak si možná většina kávomilců představí spíš průměrnou kávu typu Santos apod. Ale pozor, i v Brazílii, která je známá masovou produkcí kávy, jde najít kvalitní výběrovou kávu.

Výběrová káva Brazílie Presente Do Sol z pražírny The Naughty Dog je údajně charakteristická tóny lískových ořechû, čokoládu a švestek. Tento popis mě dokonale nalákal. Kombinace šťavnatých švestek a ořechů je něco, čemu se dá asi jen těžko odolat. A tak jsem kávu objednal.

Pražírna The naughty dog

Tým Kávových kurzů se rozhodl pro další velký krok, kterým bylo otevření vlastní pražírny nesoucí název The naughty dog. Možná si říkáte, proč zrovna onen název „Nezbedný pejsek“? Pokud tým Kávových kurzů znáte, tak jistě dobře víte, že je všude doprovází jejich trpasličí jezevčíci. Takže jezevčík vlastně nyní figuruje i v názvu pražírny.

O kávě

  • Region: Helidora, Matiqueira De Minas
  • Farma: Presente do Sol
  • Odrůda: Acaia
  • Nadmořská výška: 1.300 – 1.560 metrů nad mořem
  • Zpracování: natural
  • Chuťový profil:  sladká, s nižší kyselostí, s plným tělem a chutí lískových ořechů, čokolády a dozvukem švestek.
  • Je skvělá na espresso.
  • Pražení: střední

Kávu jsem si připravil na espresso ale údajně by měla jít použít i na Moka konvičku, což jsem však nezkoušel. Kyselost je u této kávy poměrně nízká ale přesto není chuť nijak plochá. Ona šťavnatost švestek se v chuti přeci jen projevuje.
Aroma je příjemně čokoládové s tóny oříšků. Vůně kávy je skutečně kouzelná a uvidíte, že vás bude hodně bavit. Aroma je docela výrazné a skvěle se doplňuje s chutí kávy.

Hodnocení

Štítky: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*