Díky Handpresso sí dáte luxusní espresso kdekoliv a kdykoliv

Handpresso

Mnoho kávolmilců se už dnes nespokojí jen s „nějakou obyčejnou“ kávou. Jsme zkrátka rozmlsaní a hledáme stále lepší a lepší kávový požitek. Pokud se ani na cestách neobjedete bez kvalitní kávy, tak právě vám je určeno Handpresso. Toto zařízení pro přípravu kávy vás v mnohém překvapí. Pojďme se na něj podívat trochu blíže.

Jak Handpresso vlastně funguje?

Handpresso je malé zařízení, které lze jen těžko k něčemu přirovnatt. Už jsme se setkali s připodobnění k fénu ale toto označení nám nepřijde úplně OK. Handpresso je zkrátka Handpresso. Je to kompaktní zařízení s líbivým designem, které si dalo za cíl ve všech směrech plnohodnotně nahradit klasický kávovar na přípravu kvalitního espressa. V čem je Handpresso tak úžasné a proč si jej opravdoví kávoví gurmáni pořizují?

U přípravy kvalitního espressa je důležitý především tlak, pod kterým voda protéká přes namletou kávu. Schopnost vyvinout ten správný tlak je pak u Handpressa dovedena k dokonalosti díky pumpičce, která je umístěna v rukojeti tohoto zařízení. Pumpička Handpressa funguje úplně stejně, jako stará dobrá pumpička na kolo. V rukojeti je umístěn malý tlakoměr, díky kterému přesně víte, kdy je Handpresso správně natlakované a připravené k výrobě vynikající kávy.

Do Handpress pak už jen stačí nalít horkou vodu, zajistit pojistku, zmáčknout tlačítko a z Handpressa do šálku pomalu vyteče výborné espresso. Mrkněte na video, které názorně a jasně ukazuje přípravu kávy tímto zařízením.

Handpresso Wild ESE

Nejrozšířenějším a zároveň prvnám typem Handpressa je model Handpresso Wilrd ESE z roku 2008. Často je tento model označován také jako Handpress Pump. Označení „ESE“ znamená, že toto zařízení pracuje na speciální kávové kapsle. Tyto kapsle vypadají jako kulaté čajové pytlíky. Říká se jim „POD“. Další zařízení Handpress již bylo možné plnit i klasickou mletou kávou.

Handpresso Wild Hybrid

Novější model nesoucí název Handpresso Wilrd Hybrid je již možné plnit jak PODy, tak klasickou mletou kávou. Takže je jen na vás, co zvolíte. Pokud máte svou oblíbenou značku kávy, tak je toto zařízení ideální volbou právě pro vás. Na cesty je toto zařízení naprosto nenahraditelným pomocníkem. Jen musíte mít na hotelu možnost ohřát si vodu.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Handpresso Auto Hybrid

Pokud jste si u předchozího modelu říkali, že by bylo fajn, kdyby tento miniaturní kávovar uměl ještě ohřát vodu, tak vaše přání je s tímto modelem vyslyšeno. Handpresso Auto Hybrid je ruční kávovar určený především pro cesty autem. Tento skladný kávovar je vybavený přípojkou do 12V zapalovače, díky externímu napájení ohřejete vodu přímo v kávovaru. Nepotřebujete tak rychlovarnou konvici ani termosku. Navíc díky připojení k elektřině se Handpresso také samo natlakuje. Toto zařízení je opět Hybdrid a tak jej můžete plnit buď PODy a nebo mletou kávou vaší oblíbené značky. Espresso je hotové do tří minut a vy si už můžete nerušeně vychutnat šálek dobré kávy.

Ruční Handpresso s pumpičkou
Ruční Handpresso s pumpičkou

Handpresso Auto Capsule

Handpresso Auto Capsule je novinka, která reaguje na vzrůstající oblibu kávových kapslí. Handpresso Auto Capsule je opět navrženo především pro majitele automobilů, resp. pro ty, kteří často jezdí autem. Handpresso Auto Capsule totiž pro svůj provoz potřebuje zásuvku na 12 nebo 24 V. Tato varianta Handpressa se plní kapslemi značky Nespresso. Díky tomu si můžete své oblíbené Nespresso dát i na cestách. Provoz tohoto zařízení je totožný, jako provoz Handpressa Auto Hybrid.

Handpresso je opravdu kompaktní zařízení
Handpresso je opravdu kompaktní zařízení

Závěr a zhodnocení

Handpresso je bezesporu úžasný miniaturní kávovar, který je jako stvořený na cesty. Ocení jej především milovníci opravdu kvalitní kávy, kteří mají svou oblíbenou značku a nedají na ni dopustit. Espresso z Handpressa se kvalitou vyrovná tomu z kavárny. Toto zařízení je lehké a skladné. Nezabere místo a také varianta do Auta je skladná a lze jej uložit i do menší tašky. Zmínit musíme také design, který se nese v duchu italského vkusu a je opravdu ovedený.

Co považujeme jako velké mínus je pořizovací cena, která je poměrně vysoká. Ceny se podle typu zařízení pohybují v rozmezí od 3000Kč až po 6000Kč za zařízení určené do auta. Ceny PODů se pohybují kolem 200 Kč za jedno balení s 25 sáčky. Takže šálek kávy vás pak vyjde v přepočtu na 8Kč. Z výše uvedeného vyplývá, že Handpresso je skutečně specialitk pro opravdové fajnšmekry, kteří si zakládají na kvalitní kávě.

Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*