ROK Espresso Maker pro opravdové milovníky espressa

Rok Espresso Maker

Přiznám se, že když jsem poprvé spatřil tento zvláštní přístroj, tak jsem si myslel, že jde o nějaký středověký mučící nástroj. Páky, které z tohoto zařízení trčí, tuto domněnku jen posilují. Ve skutečnosti je ale o trochu zvláštní, nicméně výkonný domácí přístroj na výrobu výborného espressa. Podívejme na zoubek této hliníkove zvláštnosti a popišme si, jak ROK Espresso Maker vlastně funguje.

Jak ROK Espresso Maker funguje?

ROK Espresso Maker skutečně není mučícím nástrojem středověkého kata. Je to přístroj na výrobu kávy, který ke svému provozu nepotřebuje elektřinu. Potřebovat budete jen horkou vodu a dobrou kávu, tedy propriety, které potřebujete i pro Handpresso nebo French press. Ovšem, na něco jsme přeci jen zapomněli. U  ROK Espresso Makeru budete muset zapojit trochu víc i své ruce. ROK Espresso Maker totiž funguje na principu páky, kdy tlak na vodu, která protéká zásobníkem s kávou, vyvoláte stlačením pák.

Zapojíte svaly – ale jen trochu

Zatím jsme na těchto stránkách představovali samé italské designové skvosty, kde stačí stlačit tlačítko, nebo zapumpovat pumpičkou a káva sama vyteče přímo do šálku. ROK Espresso Maker je na tom trochu jinak. Eleganci nechme stranou. Před vámi stojí konstrukce ze slitiny hliníku, která chce být stlačena.

ROK Espresso Maker si na nic nehraje a nestaví svůj úspěch na jednoduchosti. Práce s ním je efektní a nikdy neunikne pohledu okolí. Pokud si ROK Espresso Maker pořídíte do kavárny, tak se připravde na zástupy zvědavců u baru. Stlačení pák vypadá složitě ale ve skutečnosti je velmi jednoduché a jde hadce jako po másle. Páky zvládne stlačit i dívka, takže svaly zapojujete opravdu jen minimálně.

ROK Espresso Maker je hezký doplněk kavárny
ROK Espresso Maker je hezký doplněk kavárny

Historie ROK Espresso Makeru

Jedná se o poměrně mladý přírůstek do rodiny domácích přípravků na kávu. Historie sahá do roku 2004, kdy bylo toto zařízení představeno pod názvem Presso. Posléze pak prodělalo několik designových zásahů a v roce 2012 bylo již uvedeno do obchodů s názvem ROK Espresso Maker. ROK Espresso Maker je mezi lidmi stále více oblíbený a do dnešního dne se těnchto zařízení prodalo kolem 60 tisíc kusů.

Co všechno balení obsahuje?

Pokud si ROK Espresso Maker zakopupíte, tak spolu s ním dostanete docela bohatou výbavu. Dostanete samotné zařízení – tedy ony páky, pěchovadlo (tamper), napěňovač mléka a lžičku. Momentálně jsou v prodeji kromě klasické varianty také barevné varianty – Berry & Chrome (červená), Black & Chrome (černá) a Copper & Chrome (měděná).

Návod na přípravu kávy v ROK Espresso Makeru

Příprava kávy v ROK Espresso makeru je jednoduchá a tento styl přípravy kávy si rychle zamilujete. Podmínkou je vždy kávu připravovat na stabilní podložce – na pevném stole apod.

  1. Do zásobníku nasypte namletou kávu na hrubost espresso.
  2. Kávu upěchujte a upněte zespod do bajonetu ROK Espresso Makeru.
  3. Připravte si šálek a umístěte jej pod zařízení.
  4. Ramena páky ROK Espresso Makeru dejte do spodní pozice.
  5. Do pístu nalejte horkou vodu – osobně používám přefiltrovanou.
  6. Zvedněte ramena páky směrem nahoru a pak je zase stlačte dolů.
  7. Voda pod tlakem nyní proteče namletou kávou.

ROK Espresso Maker skladem a navíc dnes 9.12.2022 za akční cenu.

Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*