French Press Bodum CHAMBORD na 4 šálky výborné kávy

French press Bodum CHAMBORD

Patříte mezi skutečné kávomilce, kteří si svou lahodnou kávu vychutnávají během celého dne, a to klidně i několikrát za sebou? Anebo k vám často jezdí přátelé a známí, kteří milují lahodnou kávu stejně tak, jako vy a vy jim vždy chcete nabídnout kávový zážitek, jako z pravé kavárny? V tom případě jistě ve své domácnosti nepohrdnete French pressem Bodum CHAMBORD, který umí najednou připravit až 4 šálky vaší oblíbené kávy, a to o objemu neuvěřitelných 500 ml. Celý french press je navíc v nerezovém provedení a má krásnou chromovou úpravu. Mimo jiné ho lze mýt i v myčce.

Jak French press Bodum CHAMBORD funguje?

Kávu ve French press Bodum CHAMBORD si připravíte velmi snadno a také rychle. Stačí pouze nahrubo namletou kávu zalít vodou (na 0,5 l cca 40 g kávy) , která bude horká, nikoliv vařící. Poté ji necháte zhruba tři až čtyři minuty odstát. Poté kávu stlačíte a můžete si jí vychutnávat podle svého zajetého rituálu.

Tohoto krasavce vyrábí dánská rodinná společnost Bodum. Ta u svých výrobků ráda a často spojuje zejména ergonomii, funkčnost a také design. Díky preciznímu provedení a také kvalitnímu materiálu a elegantnímu vzhledu, si za jeho pomoci vyrobíte kvalitní kávu během několika málo minut. Nerezová nádoba, která je vyrobena z borosilikátového skla, která se snoubí s rukojetí z pevného plastu, vás přesvědčí o tom, že lepší přístroj na přípravu kávy, si již pořídit snad ani nelze. Samotné sítko ve french pressu je rovněž vyrobeno z nerezové oceli.

Historie french pressu

První patentovaný french press byl vyroben v Itálii. Původní podoba french pressu měla kovové tělo i sítko. Za objevitele french pressu je považován zejména jistý Francouz, který rád brouzdal po Provence se šálkem lahodné kávy v ruce. Tu si připravoval vždy tak, jako si dnes připravujeme klasického turka a sice kávu zalil vroucí vodou. Jednoho dne ovšem celý proces udělal opačně a kávové sedliny na povrchu se musel zbavit sítkem. To mu vnuklo myšlenku na vytvoření french pressu. V roce 1852 přišel s další úpravou tohoto dnes známého přístroje jistý Mayer a Delforge. Mezi další patřil například Attilio Calimani, který si french press nechal patentovat v roce 1929.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Proč je french press tak oblíbený?

French press představuje naprosto dokonalého společníka pro domácí přípravu kávy. Jeho nízká pořizovací cena, která se pohybuje v řádu několika stovek korun, vás bezesporu potěší. Záleží při výběru vždy na tom, kolik šálků kávy si chcete najednou připravit. Od toho a také samozřejmě od značky french pressu se dále bude odvíjet i jeho cena.

Pokud tedy popíjíte klasického turka a chcete se posunout v poznávání kávy kousek dál a připravovat si kávu daleko kvalitnějším způsobem, je pro vás french press jako stvořený. Káva se totiž bude extrahovat pouze několik málo minut, což u klasické přípravy turka, nelze zařídit. Je také známo, že pro náš organismus není kávová sedlina i ostatní látky, které se vylučují přílišnou extrakcí kávy, příliš prospěšná. Ve french pressu si svou oblíbenou kávu připravíte naprosto stejným způsobem, jako turka, ovšem mnohem šetrněji. Káva se totiž bude díky sítku na french pressu přefiltrovávat. Káva je poté čistější a také mnohem více chutnější. Pokud budete dodržovat základní pravidla pro přípravu kávy ve french pressu, je více než jisté, že vám káva bude chutnat za každých okolností.

Příprava kávy French Press

  1. Ohřejte vodu na cca 95 °C. Měla by být ideálně filtrovaná.
  2. Namelte si kávu o množství 6 gramů a to na 100 ml vody. Záleží zejména na konzistenci kávy a také obsahu cukru.
  3. Nasypte do french pressu kávu a zalijte ji zhruba 100 ml vody. Vše dobře promíchejte a vyčkejte zhruba 30 sekund.
  4. Dolijte zbylou vodu a nechte kávu extrahovat cca 4 minuty. Poté zatlačte na píst.
  5. Kávu slijte a servírujte, tak jak ji máte rádi.
Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*