Kávovar Bonavita BV1500TS na filtrovanou kávu

Kávovar Bonavita BV1500TS na filtrovanou kávu

Je pro vás běžné, že začínáte nový den čerstvou kávou? V tom případě ve své domácnosti jistě nepohrdnete kvalitním přístrojem na přípravu vaší oblíbené kávy, díky kterému si připravíte až 5 šálků svého oblíbeného nápoje, a to pouze jedním jediným stisknutím tlačítka. O lahodný šálek kávy se postará překapávač Bonavita BV1500TS, který během několika málo minut připraví filtrovanou kávu. Pokud si rádi připravujete kávu v menším množství, rodina Bonavita vás přivítá s otevřenou náručí.

Jak zařízení Bonavita funguje?

V kávovaru značky Bonavita je vaše lahodná káva zalévána vodou stejnoměrným způsobem ze široké hlavice. Díky tomu je zajištěna rovnoměrná extrakce vaší kávy, která bude plná lahodné chuti. Hlavice kávovaru pracuje v naprosté harmonii s konickým košem o velikosti 4. Ten je ideální pro všechny ty, kteří si rádi připravují menší množství kávy. Pokud máte raději větší dávky kávy, je pro vás ideálním řešením stejnojmenný kávovar, který je ovšem určen pro přípravu kávy až pro 8 šálků.

Rovněž můžete také využít takzvané funkce předspaření samotné umleté kávy, což umožňuje plynulý únik samotného plynu před samotnou přípravou. Výsledkem této akce je naprosto optimální chuťový profil, jehož sílu si sami zvolíte.

Historie přístroje Bonavita

Základem dnešních překapávačů je takzvaný Dripper. Ten se časem přeměnil v dnešní překapávač, jak ho známe. V roce 1908 vznikl první jednoduchý způsob, jakým se dalo připravit filtrovanou kávu. Jednalo se právě o dripper. Stejně tak, jako tomu bylo v případě Vakuum Potu, i v tomto případě stála za objevem žena. Melitta Bentz poprvé namletou kávu vložila na papírový filtr, zalila ho vodou a počkala, až voda proteče. Původní varianta dripperu z roku 1908 byla zcela kovová a vypadala spíše jako cedník, který má pět dírek a do kterého se vkládá papírový filtr. Slečna Bentz tak neváhala a nechala si tento přístroj patentovat.

Proč je kávovar tak oblíbený?

Kávovar Bonavita se do srdcí milovníků kávy vryl zejména z toho důvodu, že lze kvalitní kávu připravit i v menších dávkách. Tento překapávač kávy na pět šálků usiluje o dosažení naprosto ideálního poměru mezi samotnou kvalitou výrobků a také jejich cenou. Menší množství kávy, které v tomto kávovaru připravíte, si budete moci vychutnávat i několikrát denně. Vše se navíc dá ovládat pouze jedním jediným stiskem tlačítka. Kávovar se rovněž automaticky vypíná. K tomu, abyste si tak připravili kvalitní kávu, jako z vaší oblíbené kavárny, potřebujete pouze lahodnou čerstvou kávu, filtrovanou vodu a kávovar Bonavita.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Abyste dosáhli kvalitního výsledku, je zapotřebí udržet zejména optimální teplotu vody, ve které budete kávu připravovat. Pokud by totiž voda byla příliš horká anebo dokonce studená, bylo by jasné, že káva nebude mít tak dokonalý chuťový profil, jaký si představujete. Výhodou tohoto kávovaru ovšem je, že má výkonné a také precizní topné těleso, které naprosto rychle umí dosáhnout požadované teploty, která je pro přípravu dané kávy optimální a co víc, udrží jí po celou dobu. Výsledkem tak je především rychlá příprava kávy a také lahodnější chuť kávy. Mimo jiné také dvojitá konvice, která je vyrobena z nerezové oceli, udrží váš nápoj horký, a to po dlouhé hodiny.

Postup přípravy kávy

  1. Nalijte požadované množství vody do zásobníku překapávače Bonavita.
  2. Vložte papírový filtr a nasypte na něj čerstvě namletou kávu, a to nejlépe umletou z ručního mlýnku. Na jeden šálek stačí 10 gramů namleté kávy na jeden šálek. Záleží na tom, kolik šálků kávy budete připravovat.
  3. Následně zmáčkněte tlačítko a káva se začne sama přefiltrovávat.
  4. Po přefiltrování kávy se kávovar sám automaticky vypne.
  5. Nyní si můžete užít až 5 šálků této lahodné kávy.
Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*