French Press Bodum Chambord

French press Bodum Chambord

Máte v oblibě klasického turka? Milujete ho vy i vaši přátelé, kteří váš často pohostí svou návštěvou či rodinní příslušníci? Chtěli byste si turka konečně jednou připravit o poznání šetrněji a chutněji? V tom případě jistě rádi využijete služeb FrenchPressu Bodum Chambord, který umí připravit kvalitního turka až pro čtyři osoby najednou. Obsluha přístroje je jednoduchá, a to stejně tak, jako jeho údržba. Frenchpress lze totiž snadno mýt v myčce.

Jak French press Bodum Chambord funguje?

Obsluha celého přístroje je skutečně velmi snadná. Vyžaduje pouze dodržování několika málo zásad. A sice je třeba do nádoby nasypat hrubě namletou kávu a tu zalít vodou horkou na cca 93 °C. Vše poté dobře promíchejte a přiklopte víčkem. Krusta, která vznikne na povrchu se sítkem stlačí pod hladinu a poté bude káva extrahovat cca 3 až 4 minuty. Sítko přitom není třeba dotlačit až k samému dnu. Poté se káva může začít přelívat do šálku. Káva bude bez sedliny a nepříjemného a zdraví minimálně prospěšného lógru.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Historie French Pressu

Historii frenchpressu začal psát jistý Attilio Calimani, který si v roce 1929 nechal svůj první přístroj na přípravu kávy, moudře patentovat. Historie ovšem velmi často hovoří také o tom, že se tento nápad zrodil v hlavě jistého Francouze, který se rád brodil po kopcích krásné sluncem zalité Provence, a přitom si vychutnával šálek lahodné kávy. Kávu si připravoval jako klasického turka, tudíž kávu vždy zalil vroucí vodou. Jednoho dne se ovšem spletl a celý proces udělal naopak. Na povrchu se tak usadila kávová sedlina, které se zbavil sítkem zakoupeným od kolemjdoucího. Krustu tímto sítkem stačil a na stejném principu funguje také zmíněný frenchpress. První frenchpress byl podle všeho poprvé zkonstruován v roce 1800 a jeho konstruktérem byl Jean Beptiste de Belloy Morangle.

French press Bodum Chambord

French Press Bodum Chambord vám může dělat radost už dnes. Navíc nyní za akční cenu.

Proč je frenchpress tak oblíbený?

Frenchpress je velmi oblíbený zejména z toho důvodu, že si za jeho pomoci lze připravit lahodnou kávu během několika málo minut. Mimo jiné je jeho pořizovací cena velmi nízká. Záleží samozřejmě na výrobci frenchpressu, jeho konstrukci, designu a také v neposlední řadě materiálu, ze kterého je vyroben. French Press Bodum CHAMBORD je kvalitní frenchpress, se kterým připravíte až 4 šálky své oblíbené kávy, a to o celkovém objemu cca. 500 ml. V nerezovém provedení s kvalitní chromovou úpravou je navíc doslova k sežrání. Mimo jiné ho lze umývat v myčce na nádobí, tudíž se nemusíte obávat toho, že byste ho po každém použití museli mýt v ruce. Rovněž nelze opomenout také fakt, že káva připravená ve frenchpressu je daleko lahodnější a také zdravější. Kávová sedlina neboli jinými slovy také lógr, není totiž vůbec vhodná pro náš organismus a také zažívání. Ovšem při klasické přípravě turka, se kávové sedliny nelze zbavit. Frenchpress ovšem veškerou kávovou sedlinu extrahuje a díky tomu je káva lahodnější a také o poznání chutnější.

Příprava kávy ve frenchpressu

  • Uvařte si vodu, která bude mít cca. 93 až 95 °C. Voda by vždy měla být ideálně přefiltrovaná.
  • Poté si namelte čerstvou kávu. Nejlépe v ručním mlýnku. Káva by měla mít na 100 ml. vody množství cca. 6 gramů. Záleží samozřejmě na vašich preferencích. Někdo má rád kávu silnější a někdo naopak zase slabší. Káva by ovšem v každém případě měla být umleta nahrubo. Konzistence by měla být podobná cukru krystal.
  • Do French Pressu poté nasypte odpovídající množství namleté kávy. Tu poté zalijte zhruba 100 ml. vody. Vše promíchejte a vyčkejte dalších 30 sekund. Zbytek vody dolijte a nechte poté extrahovat další 4 minuty. Následně stlačte píst frenchpressu dolů.
  • Káva se slije a může se servírovat. Nikdy ji ovšem nenechávejte ve French Pressu příliš dlouho, jelikož by se stále louhovala.

Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*