Knihy o kávě, které by neměly chybět v knihovně správného kávomilce

Knihy o kávě, které by neměly chybět v knihovně správného kávomilce

Zajímáte se nejen o to, jak káva chutná, ale také o její historii, jak se pěstuje, praží nebo jak kávu připravit, abyste si na ní skutečně pochutnali? Máme pro vás pár tipů na knihy, v nichž najdete nejen užitečné informace, ale i mnoho zajímavého. A samozřejmě nebudou chybět ani recepty.

Petra Veselá: Kniha o kávě

Petra Veselá: Kniha o kávě

O kávě ví snad všechno. A ještě o ní umí velmi čtivě psát. Petra Veselá napsala knihu, z níž se dozvíte vše od pěstování kávy přes její přípravu až po konzumaci. Jistě nadchne širokou laickou veřejnost, ale i ty, co se v kávovém či kavárenském průmyslu už nějaký ten pátek pohybují. Petra Veselá je totiž baristka a s přípravou kávy má letité zkušenosti. V publikaci nechybí ani unikátní fotografie.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Anette Moldvaerová: Kávové opojení

Anette Moldvaerová: Kávové opojení

Z kávy se nepřipravuje jenom ledová či horká káva. Káva totiž může sloužit jako přísada do mnohých alkoholických i nealkoholických nápojů. V této knize AnetteModvaerové najdete více než sto receptů na nápoje z celého světa, v nichž káva tvoří důležitou součást receptury.

Ryan Soede a KoheiMatsuno: Miluji kávu – Tajemství baristů pro kreativní přípravu kávy

Ryan Soede a KoheiMatsuno: Miluji kávu – Tajemství baristů pro kreativní přípravu kávy

Latte art může být někdy pořádná věda. Ne však pro Soedeho s Matsunem, kteří se tomuto svého druhu umění věnují už dostatečně dlouhou dobu na to, aby do něho mohli zasvětit i čtenáře po celém světě. Jenže není latte art jako latte art. Tito autoři vám ukáží, jaká skutečná umělecká díla se dají s pomocí kávy a napěněného mléka vykouzlit a a to technikou zvanou etching nebo free pouring, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli.

Jessica Easto a Andreas Willhoff: Manuál pro milovníka kávy – Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu

Jessica Easto a Andreas Willhoff: Manuál pro milovníka kávy – Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu

Autoři jsou zkušení kávomilci a tak moc dobře vědí, jak si připravit kávu v pohodlí domova tak, aby chutnala jako z té nejlepší kavárny. Easto s Willhoffem nás však provedou světem kávy hezky od začátku. Svým čtenářům vysvětlují, co ovlivňuje chuť, aroma a vzhled kávy a co její kvalitu a také sílu. Naučí nás odlišit dobrou kávu od té špatné a rovněž nám ukážou, jak a čím kávu mlít, aby neztratila nic ze své chuti ani aroma. Kniha vám však může pomoci i s výběrem vhodného domácího kávovaru a vysvětluje nám, co je to kávová etiketa a v čem spočívá. Autoři si zřejmě libují v číslech, tabulkách a grafech, protože těch je kniha plná. Například vysvětlují a názorně vykreslují, kolik je v čajové lžičce namletých kávových zrn, nebo co je graf kontrolované přípravy kávy.

Tereza Jirků Váňa a Jiří Plšek: Lexikon kávy – …prostě milujeme kávu

Tereza Jirků Váňa a Jiří Plšek: Lexikon kávy – …prostě milujeme kávu

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o kávě, ale báli jste se zeptat, najdete právě v této knize. Její autoři odpovídají na pár desítek základních otázek, na které jistě chtějí znát odpovědi všichni, kdo se o kávu alespoň trochu zajímají. Jaký je rozdíl mezi arabikou a robustou? Jaké kávové nápoje si můžete v kavárně objednat a co si pod nimi představit? Je to zkrátka kniha pro ty, kteří se v kávě ještě příliš neorientují, ale rádi by se o tomto celosvětovém nápojovém fenoménu dozvěděli něco víc. Pro znalejší jedince však kniha příliš vhodná není. Zřejmě v ní totiž nenajdou žádné informace, které by už dávno nevěděli.

Jozef Augustín: O kávě a kávovinách

Jozef Augustín: O kávě a kávovinách

Tato kniha bude přínosem i pro ty, co si myslí, že už o kávě vědí naprosto vše. Jozef Augustín jim dokáže, že to vůbec není pravda. Autor vše, co se týká kávy, popisuje do těch nejmenších detailů, avšak tak, aby tomu čtenáři rozuměli. Mnohými je tato kniha považována za bibli všech baristů. Díky knize se ocitnete na kávových plantážích v Guatemale a o chvíli později budete sedět v úplně první evropské kavárně, která na tomto kontinentě vznikla. A věděli jste vůbec, že je káva považována za islandský národní nápoj? Že ne? V publikaci O kávě a kávovinách se dozvíte mnoho dalších zajímavostí.

Hodnocení

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*