Kávová alchymie v podání Vacuum pot Hario Technica

Vacuum pot Hario Technica

Milujete chuť lahodné kávy, kterou si doma sami připravíte a která je možná ještě o kapku lepší než ta, kterou rádi popíjíte ve své oblíbené kavárně? V tom případě vás jistojistě nadchne přístroj s názvem Vacuum pot Hario Technica, ač vypadá velmi složitě, je dokonalým zařízením pro přípravu kávy. Příprava kávy v něm se pro vás stane smyslným rituálem, který si zamilujete. Díky tomuto originálnímu způsobu přípravy kávy si tak můžete sami doma vyrobit kvalitní čerstvou kávu, jejíž chuť vás potěší a příjemně překvapí.

Jak zařízení funguje?

Vacuum pot Hario Technica funguje na velmi prostém a jednoduchém principu. Přístroj totiž využívá fyzikálních zákonů. Voda v baňce se ve spodní nádobě začne zahřívat a na základě toho bude stoupat do horní baňky, ve které dojde k extrakci kávy. Pokud poté snížíte plamen na samotném kahanu, voda se začne opět vracet zpět do spodní nádoby. Nečeká vás tak žádná kávová sedlina nýbrž pouze plná a čistá chuť vaší oblíbené kávy.

Vacuum Pot Hario Technica pochází z rukou japonské firmy Hario. Díky propracovanosti skleněných baněk si při přípravě kávy užijete nejen požitek ze samotného nápoje, nýbrž také skvělou podívanou, která vám bude uštědřena při výrobě kávy. Pokud podobnou kávu budete připravovat doma či v kavárně, můžete si být jisti, že vaše okolí ohromíte. Značka Hario totiž představuje špičku ve svém oboru a díky preciznímu provedení přístroje i jeho teplovzdornému sklu, si přípravu každého šálku kávy budete užívat.

Vacuum pot Hario Technica
Vacuum pot Hario Technica

Historie Vacuum Pot Hario Technica

Dnes si jen stěží umíme představit život bez rychlých kávovarů, u kterých stačí pouze stisknout jedno jediné tlačítko a můžete si užívat váš oblíbený nápoj během několika málo minut. Kávomilci ovšem žili i v dobách dávno minulých, kdy kávovary, jak je známe dnes, ještě neexistovaly a tak se není čemu divit, že právě z roku 1842 pochází patentovaný přístroj, který se skládal ze dvou sférických skleněných baněk. Na svět s ním přišla žena a sice Madame Vassieux z francouzského Lyonu. Jako první se jí tak podařilo nápad za využití páry uvést do provozu. Kávovar, který Madame Vassieux vyrobila, vypadal mimo jiné i velmi působivě. Tudíž ho hosté, kteří si nechali z tohoto kávovaru připravit kávu, mohli se zadrženým dechem obdivovat dlouhé hodiny. Na Madame Vassieux následně navázaly také dámy z Massachusettsu, které vynalezly svůj první Silex, který rovněž připravoval lahodnou kávu.

Proč je Vacuum Pot Hario Technica tak oblíbený?

Obliba tohoto přístroje je tak velká díky tomu, že příprava kávy z něj je nejen jednoduchá, nýbrž se na celou přípravu kávy také skvěle dívá. Voda se totiž v přístroji přemění v páru a vystoupá do horní baňky. V té proběhne tradiční louhování samotné kávy. Ve spodní baňce naopak vzniká podtlak a poté, co se přístroj odstraní z plamene, proteče hotový nápoj skrze filtr opět do spodní nádoby. S Vacuum Potem Hario Technica si jen stěží připravíte sice kávu mimo svůj domov, jako je tomu například u AeroPressu nebo Hario V60 dripperu, ovšem i tak patří tento přístroj mezi velmi oblíbené. K pohoštění svých návštěv můžete rovněž využít také produktu s názvem Vacuum Pot Kaffia, který je rovnou určen pro přípravu tří šálků najednou.

Jak lez připravit kávu ve Vacuum Potu?

Vacuum Potu se někdy přezdívá také kávový sifon anebo Vacpot. Je sice jisté, že tento přístroj není příliš vhodný na každodenní přípravu kávy, avšak pokud rádi trávíte čas se svými přáteli u kávy, jistě je tímto přístrojem a lahodnou kávou z něj ohromíte. Jak tedy kávu připravíte?

  • Káva by měla být umleta na střední stupeň. Doporučuje se cca 75 až 80 gramů kávy.
  • Do spodní nádoby nalijte vody, a to nejlépe již horkou.
  • Hodní nádobu zasuňte a přichyťte na ní filtr
  • Zapněte pod spodní nádobou sporák a počkejte do chvíle, než se voda v baňce odpaří.
  • Po jedné minutě vypněte hořák.
  • Káva poté, co proteče skrze filtr do spodní nádoby, je připravena k přímé konzumaci.
Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*