Napěňovače mléka vám zpříjemní požitek z kávy

Napěňovače mléka vám zpříjemní požitek z kávy

Bez našlehané mléčné pěny si většinou neumíme představit latte nebo cappuccinoledovou kávu. Pěna ke kávě prostě patří a dodává ji sametovou chuť a neodolatelný vzhled. Zpříjemňuje požitek a láká nás tento zážitek opakovat.

V mnoha kavárnách a cukrárnách dostanete kávu zdobenou různými skořicovými tvary (srdíčka, kolečka, květinky), které se sypou nahoru na pěnu. Někteří prodejci zdobí vrch pěny nastrouhanou čokoládou nebo kouskem oplatku. Vzniká tak krásné spojení výborné kávy a zdobené pěny, která dráždí naše chuťové pohárky. Oční vjem je důležitý a možnosti přípravy neomezené.

I doma si můžete udělat svoji oblíbenou kávu, stačí použít napěňovač mléka

Je více možností, jak si připravit pěnu do kávy. Je jen na vás, zda si ji vytvoříte ručně, elektricky nebo pomoci shakeru. Většinou se používá plnotučné mléko, je chutnější variantou a lépe se šlehá. Můžete pro zjemnění chuti použít i smetanu určenou ke šlehání.

Ruční napěňovač mléka

Ruční napěňovač mléka

Ruční napěňovač mléka se doporučuje použít ke šlehání teplého mléko. Můžete ho nahřát přímo v nádobce, nemělo by se vařit. Pak jen stlačujete píst nahoru a dolu, až do houstnutí cca dvě minuty. Vrch pěny můžete dle vlastní fantazie ozdobit mletou skořicí nebo nastrouhanou čokoládou.

Elektrický napěňovač mléka

Elektrický napěňovač mléka

Elektrický napěňovač mléka je vhodnýpro všechny, komu se nechce šlehat ručně. Přístroj dáte do zásuvky a do minuty máte vyšleháno. Taková možnost je pro náročné i nenáročné. Jen držíte knoflík a šlehač za vás vykoná práci. Výhodou je velký výběr, dostupná cenová varianta, rychlá příprava.

Shakery

Shakery na vyšlehání se používá převážně studené mléko. Shaker se skládá ze dvou nádob, mezi nimiž je sítko. Jak jednoduché. Stačí nalít studené mléko a půl minuty třepat, vznikne mléčná pěna.V létě můžeme kombinovat s ledem.

Dáváte přednost pití kávy bez mléka a pěny nebo nedáte dopustit na sametovou a hustou našlehanou vrstvu?

Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*