Konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR)

Konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR)

Poté, co objevíte konvici na přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR), nebudete již chtít měnit. Z pohodlí svého domova si totiž připravíte lahodnou ledovou kávu přesně tak, jak ji máte rádi. Pro cold brew či pro ledové espresso si už nebudete muset chodit do kavárny. Až 8 šálků této ledové kávy si totiž budete moci připravit sami. Pokud budete trpěliví a vyčkáte 8 hodin na extrakci kávy v konvici ve vaší lednici, odměnou vám bude lahodná ledová káva.

Jak konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR) funguje?

Konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR) funguje na velmi jednoduchém principu. Lze ji použít mimo jiné naprosto kdekoliv. Stačí jen, když do pevného filtru konvice nasypete čerstvou kávu, kterou si třeba sami umelete. Naplníte nádobu konvice studenou vodou a zhruba na 8 hodin ji necháte odpočívat ve vaší lednici. Pokud tak učiníte večer, ráno se budete radovat ze vskutku výborné kávy, do které budete moci přidat pouze pár kostek ledu.

Tento typ konvice pro vás připraví až 5 šálků výborné ledové kávy typu cold brew. Díky vestavěnému filtru navíc nebudete muset používat žádné papírové nebo bavlněné filtry. Studenou cestou si tak připravíte kávu, kterou by vám naservíroval i zkušený barista v kavárně. Poté, co s přístrojem již nebudete pracovat, stačí jen, když ho propláchnete pod tekoucí vodou.

Historie Konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR)

Ledová káva má skutečně dlouhou historii a stejně tak tomu je i v případě známé konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR). O chuti ledové kávy věděli mnohé již naši předci, kteří se snažili přijít na to, jakým způsobem by docílili v parných dnech lahodné chuti ledové kávy, která jim činila skutečné osvěžení. Značka Hario pochází z Japonska, kde si potrpí nejen na kvalitní kávě, nýbrž také na kvalitním příslušenství pro přípravu kávy. Pokud si tedy chcete plnými doušky vychutnávat kávu, která chutná nejlépe za studena, je pro vás tato konvice, jako dělaná.

Proč je Konvice pro přípravu ledové kávy Hario Mizudashi (MCPN-7CBR) tak oblíbená?

Konvice je schopna vyrobit až 600 ml ledové kávy. Toto množství odpovídá zhruba 5 šálkům ledové kávy. Pokud tedy čekáte hosty, je pro vás tato konvice ideálním řešením, a to stejně tak, jako když si chcete svůj oblíbený nápoj užívat klidně i po tři po sobě jdoucí dny. Díky vestavěnému filtru v konvici navíc nemusíte řešit nákup papírových či bavlněných filtrů. Jednoduše nejsou potřeba. Pokud tyto aspekty dáme dohromady s kvalitním tepluodolným sklem a pevnými plasty, kterými se konvice pyšní, ve výsledku se dočkáme dokonalého přístroje, který si v domácnosti velmi rychle oblíbíte. Mimo jiné lze po použití konvici pouze opláchnout pod tekoucí vodou.

Mnoho lidí dává ledové kávě přednost nejen v letních měsících, kdy je skvělým osvěžením pro každého z nás, nýbrž také v zimě, kdy dokáže ledová káva skutečně pošimrat chuťové pohárky nejednoho z nás. Pokud i vy patříte mezi podobně vášnivé milovníky cold brew kávy, rozhodně nákupem této konvice, která vás vyjde zhruba na 600 Kč, neprohloupíte.

Pořiďte si Hario Mizudashi (MCPN-7CBR) za skvělou cenu.

Jak v konvici připravit ledovou kávu?

  • Nasypte do sítka na kávu zhruba 80 gramů jemně umleté kávy, kterou máte nejraději.
  • Sítko poté zalijte do půlky studenou vodou.
  • Poté celý přístroj vložte do lednice a nechte kávu louhovat zhruba 8 hodin. Po takto dlouhé extrakci se spojí veškeré chuťové nuance v jednu a vaše smysly budou potěšeny výbornou chutí kávy.
  • Po extrakci pouze vyjměte sítko se zbytkem mleté kávy.
  • Takto připravenou kávu je vhodné spotřebovat do zhruba 3 dnů.
Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*