Nejlepší knihy o kávě

Nejlepší knihy o kávě

Dopřáváte si kávu každý den, chodíte do kaváren a obdivujete práci baristů? A chtěli byste se o kávě dozvědět víc? Doporučujeme vám sedm knih, které si rozhodně musíte přečíst.

Martin Pössl: Káva jako životní styl

Káva jako životní styl

Být dobrým hostitelem mimo jiné znamená i to, že byste svým hostům měli umět připravit dobrou kávu. Nejlépe takovou, kterou z domova neznají. Martin Pössl vás proto provedete několika netradičními způsoby přípravy kávy, díky čemuž pak budete moct své hosty okouzlovat i vy. Mimo to nás seznámí se samotnou historií kávy. Dozvíme se, kde se káva vzala, jak se pěstuje nebo jak vybrat tu nejlepší.

JorgeZorro: Káva – putování za tajemstvím kávových specialit

Káva – putování za tajemstvím kávových specialit

Jestli nějakou knihu lze označit za kávovou kuchařku, pak je to zřejmě právě tahle. Obsahuje na sedmdesát receptů, nikoliv však na kávové nápoje, ale na sladké i slané pokrmy, v nichž káva hraje nemalouroli. Publikace je jakousi cestovatelskou reportáží, díky níž se podíváme do oblastí, kde se pěstuje káva, dozvíme se mnohé o kávové historii a také se v knize cestovatele a dobrodruha Juraje Lišky zvaného JorgeZorro budeme moct kochat unikátními fotografiemi, které na svých cestách pořídil.

Gloria Montenegro-Chirouze: Kávologie

Kávologie

Kávu pijí miliony lidí po celém světě, ale jen malé procento z nich zajímá, co se skutečně v zrnku kávy skrývá. Berte tuto knihu jako iniciační cestu, jež odhaluje tajemství kávy od původu samotných zrn až po jejich ochutnání. Autorka nás rovněž provede všemi kávovými nápoji, které si jen dokážete představit.

Peter Szabó: Cesta kávy

Cesta kávy

Tuto knihu si dozajista zamilujete. Hned na prvních stránkách na vás dýchne atmosféra kávových plantáží i příjemného posezení v útulných kavárnách. Tato kniha se nás snaží naučit co nejvíc o kávové kultuře a to ryze zábavnou formou. Dozvíte se z ní něco o historii, pěstitelských krajinách, mlýnkách na kávu nebo také o pražení kávy a nejrůznějších druzích kávovarů. I díky zajímavému grafickému zpracování a krásným fotografiím pro vás bude četba této knihy skutečným zážitkem.

Zrnková a mletá káva mnoho druhů z různých lokalit za nejlepší cenu. Degustační balíčky a mnohem víc.

Vadim Charkovský: Jak na kávu

Jak na kávu

Tato celobarevná kniha s velkým množstvím doprovodných fotografií vás provede světem kávy tak, jak jste ho možná ještě nikdy nepoznali. Autor se rovněž zaměřuje i na prezentaci vědeckého bádání, co se týká kofeinu, a také podrobně prozkoumá, jakým způsobem vnímáme chutě a vůně kávy. A ještě zjistíte, jak vypadá mletá káva pod elektronovým mikroskopem.

Jill Normanová: Káva

Kniha káva

Chcete poznat všechny druhy kávy? Nutně potřebujete znát rozdíl mezi keňskou ovocnou kávou s vyšší aciditou a kávou kolumbijskou, s výrazným aroma, chutnající po čokoládě a karamelu? To vše se dozvíte díky JillNormanové, která porovnává nejen jednotlivédruhy kávy, ale rovněž se zajímá o způsob pražení a mletí kávových zrn i o způsob přípravy kávy. Kromě toho v knize najdete i několik receptů na kávové nápoje i na dezerty, které v sobě kávu ukrývají.

Cal Oreyová: Zázračná síla kávy

Zázračná síla kávy

Co říkají vědecké výzkumy o kávě? Je zdravá, nebo naopak našemu organismu škodí? A je možné, že skutečně snižuje riziko onemocnění rakovinou? Samozřejmě. Káva je totiž nadmíru léčivá a prospěšná celému našemu tělu. Autorka vás seznámí s těmi nejléčivějšími odrůdami kávy, doporučí vhodné kávové směsi a také poskytne tipy, co si ke kávě dát. To ale není všechno, kromě toho se také dozvíte, jak vám káva může prospět při snižování váhy, nebo při kterých onemocněních je vhodné vypít alespoň jeden šálek denně. Autorka však nezapomíná ani na to, jak se dá káva využít například v kosmetice nebo v domácnosti obecně.

Hodnocení

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*