Kam si zajít ve Zlíně na dobrou kávu?

Kavárny ve Zlíně

Každý milovník kávy bude se mnou jistě souhlasit, že není nad dobrou kávu po ránu. Nic nemůže nahradit její nezaměnitelnou chuť a vůni, která se nese po pokoji. Častokrát po ní saháme i během dne, když potřebujeme povzbudit při práci a zahnat únavu. Posouvá nás dál a udržuje aktivní. Mnohdy je důvodem pro posezení s přáteli nebo partnerem, v příjemném prostředí, kdy je pití kávy spíše rituálem s nádechem nostalgie.

Káva má celkově dobrý vliv na zdraví. Kofein obsažený v kávě stimuluje metabolismus a pomáhá spalovat kalorie. Zrnka obsahují vitamín niacin, který podporuje regeneraci kůže. Káva působí na zlepšení nálady, dobíjí energii a člověk se díky ní cítí lépe, je to antioxidant. Proto se ji říká „životabudič“ a „elixír mládí“. Káva se pije po celém světě a má svoje čestné místo v životech mnoha lidí.

Najít kavárnu s kvalitní kávou ve Zlíně není až tak jednoduché

Ne každá kavárna dokáže nabídnout přesně to, co kávový gurmán hledá. Hodně záleží na kvalitě zrn a chuti kávy. Nejvíce chutná čerstvě mletá přímo na místě. Také je důležité prostředí, kde budete kávu popíjet.

Co se týká druhu,

  • Robusta je cenově levnější, chuťově krémovější a má více kofeinu. Je kvalitní dobíječ energie, díky ní vydržíte pracovat dlouho do noci a budete mít energii na další den.
  • Arabica patří k cenově dražším, obsahuje menší množství kofeinu a je jemnější.
  • Jedna z nejlepších a nejdražších káv je cibetková káva.

Na co se zaměřit, pokud hledáte vhodnou kavárnu?

Důležitá je hygiena, čisté prostředí a čistota kávovaru, čerstvost a příprava kávy, kvalita zrn a zkušená obsluha.Kavárna by měla svého zákazníka zaujmout už od pohledu. Pokud má na tabuli uvedený datum, kdy byla káva pražená a obsluha má čistou zástěru, úsměv na tváři a přípravě kávy věnuje dostatek pozornosti, jste na správném místě. Pravděpodobnost, že vám káva bude chutnat je velká.

Pojďme se spolu podívat na pár kaváren ve Zlíně

Ve Zlíně po chvilce hledání najdete pár opravdu kvalitních kaváren. My vám hledání usnadníme a níže najdete seznam vybraných zlínských kaváren, kde se podává kvalitní káva.

Lusso Caffe

Zde vás potěší italská káva připravená s láskou. Na webu uvádějí, že tato kavárna je zrozená z nadšení jednoho muže, fascinovaného Itálií v kombinací s vášní k italským supersportům.

Lusso Caffe ve Zlíně

Epupa Café

Lidé zde ocenili úžasnou obsluhu a příjemné prostředí. Je zde klid a pohoda a kavárna vybízí k odpočinku. V takovém prostředí se bude káva pít dobře.

Epupa Café

Kamenná prodejna s kavárnou Caffé Zone

V kavárně můžete ochutnat velké množství rozličných kávových nápojů. Kávu si můžete vždy vybrat ze dvou značek CafféMAURO – BioFairtrade (100% arabica) a Caffé LUCAFFÉ – Classic (80% arabica, 20%. Káva se mele se na místě.

  • Nachází se v přízemí polyfunkčního domu ve Zlíně, na ulici Partyzánská 7043 (pod studiem jógy).
Caffé Zone

Café Malá scéna

Tato kavárna nabízí kromě výtečné kávy i snídaňové menu, domácí dortíky a limonády nebo čerstvé a zdravé smoothies.

Café Malá scéna

Kafec Zlínský

Espresso pro vás připraví na speciální páce Naked Porta filter. A místo 7g dostanete 15 g kávy, takže si užijete ještě plnější chuť. Doporučují překapávanou kávu připravenou v AeroPressu, V60 nebo třeba chemexu. Kavárna slibuje jeden velký kávový zážitek.

Kavárna Golden Cafe

Podle vyjádření zákazníků zde dělají nejlepší kávu ve Zlíně a mají výborné zákusky. Obsluha je příjemná. A luxusní cappuccino nemá chybu.

Kavárna Golden Cafe

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*