Překapávač a ruční mlýnek v jednom, to je Grindripper

Grindripper je ruční mlýnek a překapávač v jednom

Na Grindripper jsem narazil úplně náhodou. Googlil jsem jeden e-shop s kávou a náhoda tomu chtěla, vyskočil na mě jeden blog s recenzí tohoto „zařízení“. Okamžitě jsem byl tímto skvostem učarován a rozhodl jsem se pořídit si jej. Grindripper je vlastně ruční mlýnek na kávu (grinder) a překapávač kávy (dripper) v jednom. Je to splněný sen všech kávomilců.

Proč mě Grindripper tak uchvátil?

Přátelé, Grindripper je dokonalost. Proč mě tak uchvátil? Je to hlavně jeho skladností a možností jej přenášet. Ke Grindripperu dostanete cestovní vak, kam se toto lehké zařízení snadno vejde. Grindripper váží necelých 250g a tak se určitě nepronese. Vzít si jej můžete na dovolenou, na výlet, do práce a nebo na jednání. Je jen na vás, kde si chcete dopřát šálek kvalitní dobřé kávy.

Co všechno balení obsahuje?

Objednával jsem z Německa a na balíček jsem si musel chvíli počkat. Přišla k mému překvapení poměrně malá krabička, která toho ale obsahovala překvapivě dost. V balení najdete filtrační dózu, mlýnek, cestovní vak a filtry na kávu. Já dostal navíc ještě jako dárek pytlík kávy, která byla ale opravdu nedobrá a skončila nakonec ve dřezu. Balení obsahuje také zásobník na mletou kávu, díky čemuž můžete Grindripper používat i jako klasický manuální mlýnek na kávu. Mlýnek funguje na principu keramických mlecách kamenů a mletí kávy je díky tomu naprostá pohádka. Párkrát otočíte kličkou a máte namleto. V mlýnku je matice, kterou můžete povolovat a utahovat a tím si volit, jak nahrubo chcete kávu namlít. Nahrubo mletá káva je pro mé potřeby ideální.

Grindripper je ruční mlýnek a překapávač na kávu v jednom
Grindripper je ruční mlýnek a překapávač na kávu v jednom

Postup přípravy kávy

  1. kávu nasypeme do mlýnku
  2. do trychtýřku umístíme filtr, který je součástí balení
  3. mlýnek zacvakneme do trychtýřku
  4. meleme, meleme a meleme
  5. odklopíme mlýnek
  6. trychtýřek umístíme nad oblíbený šálek
  7. jemně pomalu přelejeme horkou vodou – filtr je jemný a chvíli trvá, než káva proteče
  8. nyní si můžeme vychutnat šálek výborné kávy

Rozložení a údržba Grindripperu

Překapávač na kávu s mlýnkem má mnoho skvělých vlastní a mezi ně patří také jednoduchá údržba. Manipulace a údržba Grindripperu je jednoduchá. Grindripper stačí rozložit a opláchnout tekoucí vodou. Nepoužívám na mytí žádné mycí prostředky. Mlecí kameny vždy oklepu od zbytků kávy a doma mám i starý zubní kartáček, kterým je občas přejedu. Ale to je jen můj vrtoch a není třeba tuto očistu provádět. Trychtýř také vždy opláchnu a filtr v rámci ekologie dávám na kompost – rozloží se, buďte bez obav.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Závěr

Grindripper je skvělá věc a vůbec nákupu nelituji. Ba naopak, předčil všechna má očekávání a cháva z něj mi zkrátka chutná. Manipulace je jednoduchá, příprava kávy snadná a jako bonus je Grindripper velmi skladný a lze jej snadno přenášet.

Kde Grindripper koupit?

V České republice jsem jej nesehnal. Grindripper jsem si objednal z ebay od německého prodejce a doma jsem jej měl za týden. Jako bonus jsem dostal k objednávce kávu, která byla opravdu nechutná. Taže pokud budete objednávat taky z Německa a taky dostanete kávu, tak ji rovnou zahoďte.

Hodnocení

Štítky: , , ,