Znáte Drip it?

Drip it káva

Znáte Drip it? Že ne? Chyba! Novinka na poli „cestovní“ kávy vás bude doprovázet kamkoliv, kde budete mít chuť na kvalitní dobrou kávu. Pokud neholdujete instantní kávě a jste tak trochu rozmlsaní, tak je Drip it skvělou volbou.

Kvalitní kávu kdykoliv a kdekoliv

Žijeme v uspěchané době, kdy hodně z nás tráví čas na cestách ať už doma nebo po světě. V poslední době si lidé začali víc vážit svého volného času. Víc přemýšlí o tom, co dělají ve volnu, s kým se přátelí, kam chodí a také co jedí a pijí. A týká se to i kávy. Lidé si postupně zvykají na kvalitní kávu a vyžadují ji i na cestách. Díky tomu narůstá obliba zařízení typu Handpresso nebo AeroPress. Tyto mobilní přípravky na kávu jsou důkazem, že nejenže vyžadujeme kvalitní espresso ale že si jej skutečně sami můžeme připravit.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Co je to ta káva Drip it?

Drip it je vlastně překapávaná káva v přenosném balení, kterou si můžete velmi snadno připravit během krátké chvíle doslova kdekoliv. Vystačíte si jen s šálkem a horkou vodou. Díky kávě Drip it si tak během chvíle budete moci dopřát poctivou kávu třeba na hotelovém pokoji.

Balení Drip it může na první pohled připomínat krabičku s čajem. Pokud krabičku otevřete, tak i na druhý pohled může balení připomínat čaj. Krabička totiž obsahuje sáčky, které jeou hermeticky uzavřené a v nich se nachází balení kávy. Takže až po rozdělání sáčku ucítíte onu nezaměnitelnou vůni kávy.

Příprava kávy Drip it
Příprava kávy Drip it

Historie kávy Drip it

Jirka a Tomáš byli baristé a o dobrou kávu neměli nikdy nouzi. S nástupem do nové práce však přišla změna. Dost prý cestovali a neměli tehdy čas na návštěvy kaváren. Ale chuť na doboru kávu jim zůstala. Chtěli něco, co bude malé, přenosné a snadno si díky tomu připraví dobrou kávu i na cestách. A tak dali hlavy dohromady a objevili japonský styl přípravy kávy.

Nejdříve si ji objednávali tuto kávu jen pro sebe ale brzy po nich začali chtít kávu i kamarádi a tak nezbývalo nic jiného, než založit firmu a sní i vlastní značku kávy, která je tu s námi od roku 2014.

Na začátku je zelená káva, která se sváží z pěstíren do Německa, kde se dále praží a mele. Následně se plní do filtrů a expeduje do Česka, kde se dále balí a připravuje k expedici. Takže žádná Čína. Všechno se děje v  EU a dokonce přímo v Česku.

Drip it je baleno v sáčcích
Drip it je baleno v sáčcích

Návod na přípravu kávy Drip it

  1. Nachystejte si horkou vodu
  2. Roztrhněte sáček Drip it a vyndejte filtr s kávou
  3. Utrhněte horní část filtru a nasaďte jej na hrneček
  4. Přelijte několikrát horkou vodou – doporučuje se cca 4-5x
Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*