Čerstvě namletá káva přímo u vás doma? Jednoznačně ano!

Kvalita extrakce kávy výrazně ovlivňuje chuť a vůni mleté ​​kávy, protože jakmile se mletá káva rozdrtí, začne ji ovlivňovat oxidační proces a bledne, čímž se sníží kvalita i chuť zrn a tím i samotná káva. I z tohoto důvodu stále více a více lidí upřednostňuje tradiční zrnkovou kávu, kterou si mohou připravit v pohodlí domova, a to poměrně rychle a jednoduše.

Avšak bez kvalitního mlýnku na kávu jako součást vaší „kávové sestavy“, si nebudete moci připravit a vychutnat kávu, na což je třeba myslet ještě před tím, než se rozhodnete zakoupit si kvalitní zrnkové kávy Arabica či Robusta.

K čemu slouží mlýnek na kávu?

Mlýnek na kávu je určen pro mletí kávových zrn na malé jednotné částice. Pod pojmem „jednotné“ částice se rozumí drcené částice, které mají přibližně stejný tvar a velikost, přičemž poskytují zhruba stejné množství prostoru pro extrakci. Kávomlýnky pracují s použitím dvou řezných hran.

Princip je poměrně jednoduchý, jedna hrana je připevněna k motoru brusky a otáčí se, aby se dosáhlo účinku mletí, zatímco druhý okraj je připojen k nastavovací objímce a během procesu mletí je nehybný. Ruční mlýnky na kávu jsou vhodné pro ty, kteří neplánují pít kávu pravidelně, případně upřednostňují skladnější mlýnek, který se dá pohodlně přemístit z bodu A do bodu B a v čase nepoužívání lze odložit třeba do spíže. Elektrické mlýnky na kávu jsou skvělou volbou pro milovníky kávy, kteří si neumí představit začátek dne bez šálku tohoto oblíbeného nápoje.

Kromě toho vám ušetří množství času, což už rozhodně stojí za zvážení. Pokud se tedy ptáte, k čemu slouží mlýnek na kávu, odpověď je jednoduchá: „na mletí kávových zrn“. Samozřejmě, kvalitní mlýnky si umí poradit is semletím ořechů či ovesných vloček.

Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*