Ruční mlýnek na kávu Lodos 1920 potěší milovníky kvality

Ruční mlýnek na kávu Lodos 1920

Nedáte dopustit na kvalitní domácí kávu, jejíž příprava je pro vás více než rituálem? Pokud ano, máme pro vás skvělý tip na ruční mlýnek na kávu, který je ve světě kávomilců číslem jedna. Jedná se o ruční mlýnek na kávu Lodos 1920, který v sobě snoubí klasický design mlýnku a také neodolatelnou možnost nastavení hrubosti mletí. Pokud si tedy chcete připravit kávu pro espresso, sáhnete po jemnějším umletí a pokud naopak dostanete chuť na kávu z dripperu či z frenchpressu, spokojíte se s hrubším namletím. To vše získáte v jednom malém přístroji, který vám namele kávu naprosto dokonale a ještě se stane designovým doplňkem vaší kuchyně.

Jak ruční mlýnek na kávu Lodos 1920 funguje?

K ovládání ručního mlýnku nepotřebujete nic jiného, než svou zručnost. Tento strojek s ocelovými mlecími kameny, které patří mezi ty nejkvalitnější, ovládáte tak, že po nasypání kávy do uzavřené násypky, budete kávu mlít tak dlouho, jak jen bude třeba. Pokud budete mlít příliš rychle, nemusíte se vůbec v tomto případě obávat toho, že se vám zrnka rozsypou.

Historie ručního mlýnku

Ruční mlýnky na kávu existují již mnoho let. V dřívějších dobách v podstatě ani ruční mlýnek nešlo nahradit jiným způsobem mletí. Dnes je ovšem výběr ručních mlýnků daleko těžší. Mlýnků je na trhu stále mnohem více, a to nemluvíme o těch elektrických, které kávu v mnohých případech pouze nepříjemně přepalují. Elektrický mlýnek na kávu je třeba vybírat opravdu obezřetně. Pokud ovšem zvolíte v klasický mlýnek, který má více než 90 letou tradici, jako například značka mlýnku na kávu Lodos, rozhodně neprohloupíte.

Proč jsou ruční mlýnky tak oblíbené?

Ruční mlýnky jsou oblíbené zejména z toho důvodu, že káva, která je v nich umleta, mnohem lépe chutná. Je o poznání výraznější a podle mnohých také mnohem lépe voní. Ruční mlýnky navíc nevyžadují žádnou extrémní počáteční investici a v mnoha případech nabízejí i desetiletou záruku na mlecí systém.

Jak připravit kávu v ručním mlýnku?

Velmi jednoduše. Stačí pouze, když zrnkovou kávu vložíte do nádoby mlýnku a zvolíte si hrubost mletí. Poté pouze melete po dostatečně dlouhou dobu. Výslednou kávu můžete dále zpracovat ve french pressu, moka konvičce či ve vakuum potu.

Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*