Moka konvice Bialetti Mini Express

Moka konvice Bialetti Mini Express

Pokud každé všední ráno nemůžete opustit dům bez šálku své oblíbené kávy, není nic jednoduššího, než mít na kuchyňské lince malého a zároveň šikovného pomocníka, který dokáže šálek vašeho oblíbeného nápoje připravit během několika málo minut. Přesně takovým pomocníkem je moka konvice Bialetti Mini Express, která má velmi inovativní systém přípravy samotné kávy, která teče přímo do šálku. Díky tomu nemusíte kávu několikrát zbytečně přelévat a nesnižujete její teplotu. Káva je poté totiž ihned připravena k podávání. Pokud si tedy chcete svou skutečně speciální přestávku vhodnou na kávu užít se vším všudy, je pro vás toto řešení tím pravým. 

Jak Moka konvice Bialetti Mini Express funguje?

Tato atypická moka konvička na kávu funguje na principu současné přípravy dvou šálků kávy najednou. Káva tak teče narozdíl do jiných moka konviček přímo do samotného šálku, ze kterého si budete kávu vychutnávat. Pokud navíc milujete silnou kávu, která je ovšem malého objemu, je pro vás zmíněná moka konvička skvělým řešením, jak si připravit kávu za několik málo minut. Jeden šálek připravené kávy má zhruba 50 ml. Káva je přitom stejně silná, jako klasické espresso. Káva z moka konvičky navíc chutná mimořádně dobře. Což je v porovnání s nízkými pořizovacími náklady konvičky, naprosto ideální kombinace. 

Historie Moka konvice Bialetti Mini Express

Alfonso Bialetti, muž s knírkem, který zdobí každou moka konvici značky Bialetti, je tím mužem, který přišel s tímto inovativním způsobem přípravy kávy na trh. V roce 1933 vynalezl moka konvičku, která všem milovníkům kvalitní kávy, dopřeje skvělou chuť v každém šálku, který si v konvičce připraví. Káva, jako z kavárny, tak přesně těmito slovy by se dala popsat káva, kterou si připravíte v této šikovné moka konvici.

Moka konvice Bialetti Mini Express za skvělou cenu.

Proč je Moka konvice Bialetti Mini Express tak oblíbená?

Tato sympatická konvice se těší velkému zájmu veřejnosti zejména z toho důvodu, že je velmi praktická a v žádné domácnosti se neztratí. Díky tomu, že lze kávu připravit přímo do samotného šálku, je tato konvice tak jiná oproti ostatním moka konvicím tohoto typu. Tělo samotné konvice je navíc vyrobeno z kvalitního hliníku, což vám zajistí maximální komfort při přípravě vaší lahodné kávy. Italové navíc tvrdí, že pravá moka konvice má být hliníková. Je totiž zřejmé, že po pár porcích kávy, kterou připravíte v tomto přístroji, dostane samotný povrch takzvanou patinu z kávy, která ve výsledku dotváří tak uspokojivý kávový profil. Díky velmi snadno omyvatelnému pojistnému ventilu, vás bude příprava každého šálku těšit. Káva z těchto kávovarů chutná tak moc dobře, že ani poté, co světlo světa spatřilo tolik oblíbené espresso, neztratila své místo na výslunní v oblasti přípravy kávy. 

Jak připravit kávu v Moka konvici Bialetti Mini Express?

Příprava kávy v moka konvičce vám zabere zhruba 5 minut čistého času, ke kterému je třeba si také přičíst dobu extrakce, tedy vytékání a to zhruba 1,5 minuty. Postup přípravy je následující:

  • Naplníte jednoduše spodní nádobu moka konvice vodou. Voda by měla být nejideálněji filtrovaná. Maximální množství vody se nachází pod hranicí, která je dána bezpečnostním ventilem. 
  • Dále stačí namlít kávu, a to na tu nejvíce jemnou hrubost. Ta by měla odpovídat zrnitosti písku. Samotná příprava kávy v této konvičce ovšem není nikterak náchylná k přesnému umletí. 
  • V dalším kroku vložte do konvice trychtýř a do něj nasypejte množství kávy, které chcete připravovat. Pro zhruba tři šálky vám určitě postačí 15 gramů kávy a k tomu 160 ml vody. Sítko určené na kávu naplňte až po okraj. Káva by rovněž měla být zarovnaná. Kávu ovšem v žádném případě nestlačujte, pouze zajistěte, aby nebyla káva mimo závit. 
  • Nyní můžete pohodlně nasadit horní nádobu a celou jí zašroubovat. 
  • Konvičku položte na zdroj tepla a vařte. 
  • Káva se po uvaření bude sama servírovat do šálku.
Hodnocení

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*