Vacuum pot Bodum Pebo ve vás probudí duši pravého baristy

Vacuum pot Bodum Pebo

Přístroj, který vypadá spíše jako součást chemické laboratoře, nežli šikovný a velmi jednoduchý nástroj na přípravu kávy. Tak přesně podobnými slovy by se dal popsat vskutku revoluční přístroj na přípravu kávy, který nese název Vacuum pot Bodum Pebo. Při pohledu na něj se jistě podivíte, jak je možné, že lze z něčeho takového vyrobit skutečně lahodnou kávu, která je zbavena veškerých nečistot, krásně voní, a především lahodně chutná. Vězte ovšem, že tímto váš údiv zdaleka nebude u konce. Pojďme se na toto zařízení podívat trochu blíž.

Vacuum pot Bodum Pebo zaujme svým designem

Jak Vacuum pot Bodum Pebo funguje?

Profesionální Vacuum poty potřebují ke svému fungování kahan a také otevřený oheň. Kávovar Bodum Pebo, neboli také Bodum Santos, jak se mu také přezdívá, je ovšem přizpůsoben tak, aby se dal použít i na běžném sporáku. Kávu přitom připraví rekordně rychle a také bez použití takzvaných výměnných filtrů, a to bravurním způsobem.

Historie Vacuum potu

Vacuum pot Bodum Pebo má mnohem delší historii, než bychom si mohli myslet. Vacuum pot vynalezl vynálezce Loeffem v roce 1830 v Berlíně. Je jasné, že první podoba Vacuum potu byla naprosto odlišná od toho, jaký známe dnes. V dnešní době je totiž Vacuum pot vyroben zejména ze skla, které je zkombinováno s kovem a také plastem. K tomu všemu je doplněn nylonovým filtrem.

Kde všude se vakuové kávovary využívají?

Vakuové kávovary dříve spíše využívaly silní kávomilci. Pro někoho totiž byla příprava kávy ve Vakuum potu příliš složitá a pracná. Populárními se tyto kávovary staly v Asii, Japonsku či v Tchaj-wanu. Dnes ovšem vakuum poty využívají takřka kdekoliv na světě a ve zjednodušené verzi ho můžete mít i vy doma, a to v podobě zařízení s názvem Vacuum pot Bodum Pebo.

Paradoxem je, že více těchto typů kávovarů nalezneme v Asii nežli v Evropě. Ovšem je pozitivní, že tento kávovar stále častěji vídáme v kavárnách i v domácnostech všude na světě. Káva z něj je totiž vskutku dokonalá a pokud skutečně milujete kávu a nespokojíte se s klasickou kávou připravenou například v chemexu nebo french pressu, rozhodně se vám investice do tohoto zařízení vyplatí. Káva je totiž bez kalu, nečistot a jiných škodlivin, které by měly za následek narušení výsledné chuti. Pokud tedy například milujete populární cibetkovou kávu, je pro vás tento nástroj ideálním společníkem.

Proč je Vacuum pot Bodum Pebo tak oblíbený?

Kávovar Vacuum pot Bodum Pebo nabízí velmi jednoduchý způsob, jakým si můžete připravit kávu v domácích podmínkách, která bude na úrovni lahodné kávy z vaší oblíbené kavárny. Vacuum pot Bodum Pebo totiž nevyžaduje žádnou přílišnou manipulaci a ani žádné další složité nastavování kávovaru. Stačí pouze jednoduše postavit kávovar Vacuum pot Bodum Pebo na sporák, nalít do něj vodu a nasypat do něj svou oblíbenou kávu. Ke kávovaru navíc nepotřebujete vůbec žádné filtry na výměnu.

Návod na obsluhu Vacuum pot BodumPebo

Uvažujete o tom, že si pořídíte Vacuum pot Bodum Pebo a přemýšlíte, jakým způsobem si lze za pomoci tohoto přístroje připravit vaši oblíbenou kávu? Pojďme se tedy společně podívat na to, jak Vacuum pot Bodum Pebo skutečně funguje a jak si v něm připravit svou oblíbenou kávu.

  1. Spodní nádobu Vacuum potu naplňte vodou.
  2. Upevněte s pevným filtrem střední díl nádoby a nasaďte horní nádobu přístroje se svou čerstvě umletou kávou.
  3. Otočte knoflíkem sporáku a vyčkejte, jakou podívanou vám Vacuum pot předvede během 5 až 11 minut.
  4. Ve finále na vás čeká šálek čisté kávy, která je bez sedliny a která pošimrá i vaše nejcitlivější chuťové pohárky. Díky tomu, že se po celou dobu káva připravuje v uzavřeném přístroji, z kávovaru nemůže uniknout ani aroma z vaší oblíbené kávy.

Vacuum pot Bodum Pebo v kostce

  • Přístroj lze použít na všech sporácích ovšem mimo indukce.
  • Příprava kávy probíhá za pomoci podtlaku.
  • Není potřeba žádných náhradních filtrů.
  • Přístroj je šetrný ke kávě a zanechává ji naprosto čistou a bez sedliny.
  • Přístroj lze použít kdekoliv.
Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*