Moka konvice Bialetti Venus

Moka konvice Moka konvice Bialetti Venus

Elegantní italský společník, který nese jméno Venus, se stane vaším přítelem v momentě, kdy milujete kávu, jako nic na světě. Tento praktický kávovar totiž představuje ideálního společníka pro každého, kdo si chce doma připravit chutnou a aromatickou kávu, kterou má rád. Celonerezové provedení této moka konvice i její praktičnost oceníte za každých okolností. Připravit se v této elegantní moka konvici navíc mohou až 4 šálky luxusní kávy. Pojďme se na moka konvičku Bialetti Venus podívat trochu blíž.

Jak moka konvice funguje?

Milujete skutečně kvalitní a poctivou kávu? V tom případě moka konvicí Bialetti Venus jistě nepohrdnete. Jeden šálek kávy, který v ní připravíte, bude mít kolem 50 ml. Pokud vás zajímá intenzita kávy, tak ta se často přirovnává ke skutečně silnému espressu.

Zařízení funguje velmi jednoduše. Stačí jen, když naplníte spodní nádobu konvičky vodou, naplníte prostřední část kávou a poté jí umístíte na sporák. Pak si můžete pohodlně vychutnat šálek skutečně výtečné kávy.

Moka konvice Bialetti Venus
Moka konvice Bialetti Venus je stylová

Historie Moka konvice Bialetti Venus

Vynálezce této šikovné konvice není nikdo jiný než Alfonso Bialetti, který jí vynalezl v roce 1933. Byl tím, jenž chtěl milovníkům skutečně kvalitního espressa dopřát tu možnost, aby si mohli kávu stejně silnou, jako jejich oblíbené espresso, vyrobit i sami u sebe doma. Zajímavostí je, že malý muž s knírem, který se objevuje na značce Bialetti, je právě samotný Alfonso Bialetti, který chtěl své výrobky značně odlišit od těch ostatních, a tak jako svou značku využil vtipně svou podobiznu.

Moka konvice Bialetti Venus je levná a přitom skvělá pomůcka pro přípravu dokonalé kávy.

Moka konvice Bialetti Venus je vyrobena z velmi kvalitní nerezové oceli a má naprosto neuvěřitelně pohodlnou rukojeť, která je vyrobena z tepluvzdorného plastu. Zejména díky tomuto kvalitnímu a také bytelnému provedení jsou bialetky, jak se těmto moka konvičkám přezdívá, tak oblíbené po celém světě.

Proč Moka konvici Bialetti Venus lidé tak zbožňují?

Přední výhodou této moka konvice je především její nízká pořizovací cena, kterou nelze nikterak srovnat s cenou kávovarů na espresso. Velmi často lidé také tvrdí, že si v moka konvici připraví daleko lahodnější a chutnější kávu než v kávovaru, který je stál třeba i pět tisíc korun, popřípadě v kávovaru, který je na kapsle. Dalším plusem je velmi snadná údržba zařízení, jelikož se dá celé umývat v myčce na nádobí. Elegantní nerezová ocel a odnímatelné ergonomické držadlo, které je vyrobeno z tepluvzdorného plastu, vás rovněž nenechá chladnými.

Mimo jiné lze v jedné moka konvici najednou připravit až 4 šálky lahodné kávy, což u některých konkurenčních kávovarů není možné. Obrovskou výhodou rovněž je, že lze tuto konvici použít i na indukčním sporáku. Pokud tedy již doma máte chemex, french press nebo dripper, tak je na čase vyzkoušet i tuto skvělou moka konvici.

Postup přípravy kávy v moka konvici

  • Spodní nádobu naplňte ideálně filtrovanou vodou. Maximální hranice hladiny vody se nachází pod bezpečnostním ventilem. Samozřejmě záleží na tom, jak silnou kávu chcete ve finále pít.
  • Kávu namelte na tu nejjemnější hrubost. Defacto se jedná o hrubost připomínající písek.
  • Vložte trychtýř, do kterého nasypete požadované množství kávy. Na 3 šálky vám postačí 15 g kávy a zhruba 160 ml vody. Sítko na kávu vždy zarovnejte po okraj.
  • Lehce upevněte horní nádobku a točivým pohybem ji zašroubujte.
  • Položte svou moka konvičku na zdroj tepla, tedy na plynový sporák, indukci či klasický elektrický sporák. Vařte kávu na středním plameni. V opačném případě by docházelo k jejímu přepalování a také k velmi rychlé extrakci.
  • Nečekejte až voda sama vyteče ven. Konvici ze sporáku odstraňte těsně před extrakcí.
  • Kávu můžete začít servírovat svým hostům anebo rodině.
  • Poté, co konvice zcela vychladne, vyšroubujte veškeré její části, pořádně ji vyčistěte vodou a také vysušte. Konvici lze mít i v myčce na nádobí.
Hodnocení

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*