Dripper a konvička Kitchen Craft Continental

Dripper a konvička Kitchen Craft Continental

Příprava kávy v dripperu je čím dál více oblíbená zejména pro svou snadnou a nenáročnou přípravu. Použitím dripperu vzniká filtrovaná káva, která má široké spektrum chutí, je výrazná a jemná zároveň a je skvělou možností, jak si kávu vychutnat opravdu na maximum.

Proč právě filtrovaná káva a dripper?

Největší výhodou tohoto řešení je jednoduché a rychlé použití i příprava, a to při zachování vysoké kvality kávy.

Současně je dripper téměř němožné jakkoliv pokazit nebo opotřebit. Funguje mechanicky a nejsou zde žádné elektrické části, které by se mohly rozbít a přestat fungovat.

French press

Čtěte také

Jak na French Press?

Samotné pořízení dripperu je v porovnání s kvalitními kávovary levno záležitostí. Dripper zakoupíte v řádu stokorun, a přesto splní svůj účel skvěle. Navíc je malý a skladný, proto se skvěle hodí také na cesty nebo jej můžete umístit na stůl v kanceláři a oblíbenou kávu si připravovat prakticky kdykoliv, kdy na ni dostanete chuť.

Velkou výhodou filtrované kávy je také to, že docílíte čisté a dobré kávy bez zbytků kávové sedliny nebo částí rozemletých zrn, které by vám v nápoji mohly vadit.

Dripper na kávu a konvička Kitchen Craft Continental

Toto zařízení obsahuje dripper a nádobu, do které bude káva překapávána již v jednom balení. Proto se pohodlně a snadno používá a jediné, co k přípravě kávy potřebujete je filtr, namletá káva a horká voda.

Dripper Kitchen Craft Continental je vyrobený z kvalitního materiálu, který odolává teplu. Proto nehrozí, že by při přípravě kávy praskl. Totéž platí i o skleněné konvičce na překapávanou kávu. Ta je vyrobena z teplu odolného skla a pojme až litr kávy. Navíc je součástí balení také víko na konvičku, proto káva vydrží delší dobu teplá. Konvička Kitchen Craft Continental byla navržena tak, aby se z ní hotová káva snadno a pohodlně nalévala.

Součástí balení je také odměrka na kávu a 50 nebělených filtračních papírů. Další filtry je pro přípravu kávy potřeba dokoupit.

French press vám nestačí? Vyzkoušejte Kitchen Craft Continental konvičku. Zamilujete si ji během chvilky! Příprava kávy s ní je jednoduchá a výsledná káva je prostě dokonalá.

Příprava kávy v Kitchen Craft Continental konvičce a dripperu

  1. Nejprve je třeba namlít kávu. K tomu můžete použít buď ruční mlýnek na kávu nebo elektrický mlýnek na kávu. Podle toho, co máte k dispozici. Kávu je třeba namlít nahrubo. Hrubost mletí by měla odpovídat přibližně velikosti zrn krystalového cukru, případně o něco hruběji.
  2. Do dripperu umístěte filtrační papír odpovídající velikosti a přelijte jej horkou vodou. Díky tomu si v dripperu papír sedne a samotný dripper se nahřeje, což je pro přípravu kávy ideální.
  3. Do takto připraveného dripperu Kitchen Craft Continental s filtrem nasypte příslušné množství kávy. Ideální množství je 6 až 8 gramů na 100 mililitrů vody.
  4. Následuje spaření kávy. To znamená, že kávu zalejete vodou tak, aby se voda vsákla do kávy. Ideální teplota vody je 90 °C, ne vyšší, aby nedošlo ke spálení kávy. Spálením kávy by byla poškozena chuť výsledné kávy.
  5. Po spaření kávy můžete začít do filtru nalévat zbylou vodu, a to tak, že ji budete lít z co nejmenší výšky. Vodu je nejlepší nalévat krouživými pohyby tak, aby se rozprostřela po celé části filtru a káva se filtrovala rovnoměrně.
  6. A je hotovo. Z konvičky můžete kávu nalít do šálku a vychutnat si skvělé aroma filtrované kávy.

A pár tipů na závěr? Používejte co nejkvalitnější kávu, kterou vždy namelete těsně před přípravou. Jen tak káva neztratí aroma a bude mít bohatou a plnou chuť. Pro přípravy kávy můžete používat filtrovanou vodu z filtrační konvice. To ještě více podpoří dobrou chuť výsledného nápoje. Po použití všechny části, tedy dripper a konvičku KitchenCraft Continental důkladně umyjte, aby byly připraveny na další použití a nedocházelo k jejich zanášení vlivem nedůkladného umytí.

Hodnocení

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*