Zrnková káva Quality Power – je opravdu tak dobrá?

Zrnková káva Quality Power - je opravdu tak dobrá?

Nedokážete si představit začátek dne bez voňavého šálku dobré kávy, který vás postaví na nohy? Pro mě je ranní káva prostě neodmyslitelná součást dne.

 • 100% organická
 • certifikovaná kávová zrna
 • pomalé a šetrné pražení
 • podrobné laboratorní testy

Na trhu je nespočet značek a druhů kávy, které jsou nabízeny spotřebitelům. Stačí zajít do supermarketu a vybrat si nebo sednout k počítači a projít si nabídky e-shopů.

Kvalitní zrnková káva na pultech je však stále i v dnešní době spíše vzácností. A mezi takové rarity bezesporu patří Power Coffee od slovenské společnosti Powerlogy.

V tomto přehledu se podíváme na všechny druhy bio kávy Powerlogy, které jsou na trhu k dispozici.

Powerlogy Organic Coffee, Powerlogy Organic Coffee Strong a Powerlogy Woman Coffee. Co mají společného a čím se od sebe liší?

Co byste měli vědět o kávě Power Coffee?

Káva Powerlogy BIO je vysoce kvalitní zrnková káva, jejíž zrna jsou pěstována výhradně bez použití pesticidů a chemikálií.

Můžeme tedy hovořit o 100% bio kvalitě, a tedy o skutečně výjimečné kávě, kterou nikde jinde nenajdete. Představte si, že každé zrno, které semelete, prošlo podrobným laboratorním testem na přítomnost ochratoxinů a aflatoxinů.

Plísní a podobných škodlivých látek, které se v kávových zrnech vyskytují a jsou pro lidský organismus toxické, se u kávy Power Coffee také bát nemusíte.

Všechny kávy Powerlogy se praží na Slovensku. Jedná se o pomalý a šetrný proces pražení, který eliminuje možné přepálení kávových zrn.


Tohle můžu potvrdit. Ve skutečnosti jsem v balení kávy Power Coffee nikdy nenašel jediné přepražené nebo jinak poškozené zrnko kávy.

Poznáte to také tak, že pokud budete pít kávu Powerlogy, tak nezaznamenáte žaludeční potíže, které bývají často způsobené právě nekvalitní kávou. Garantuji vám, že ranní káva se stane ještě oblíbenější součástí vašeho dne.

Power Coffee Powerlogy Organic Coffee

Powerlogy Organic Coffee je směs 100% organické kávy Arabica z Peru, Kolumbie a Etiopie.

Vyznačuje se sladší a intenzivnější chutí. Neobsahuje žádné alergeny. Jak už jsem psal, tato kvalitní zrnková káva se praží na Slovensku. Jedná se přitom o pomalé a šetrné pražení trvající 21 minut, aby se dosáhlo vyvážené chuti bez nadbytečné kyselosti. Acidita je tak zachována velmi vyváženě.

Káva se doporučuje pro přípravu pomocí klasického pákového kávovaru nebo Moka konvičky.

Powerlogy Organic Coffee Strong

Powerlogy Organic Coffee Strong je směs 50 % organické robusty z Indie a 50 % organické arabiky z Etiopie a Peru.

Hlavní rozdíl v chuti mezi kávou Powerlogy Organic Coffee a Powerlogy Organic Coffee Strong spočívá v silnější intenzitě a výrazné chuti u verze Strong.

Jinak stejně jako klasická káva Organic Power Coffee neobsahuje ani tato káva žádné alergeny a je pražená na Slovensku na střední stupeň. Opět se jedná o pomalé a jemné pražení.

Tato BIO zrnková káva si jistě najde své místo mezi milovníky klasického espressa připraveného pomocí automatického kávovaru, Moka konvičky nebo French pressu. V případě French pressu nezapomeňte na maximální dobu extrakce 3 minuty.

Powerlogy Woman Coffee, to je káva pro ženy

Powerlogy Woman Coffee je výjimečná BIO káva. Mluvíme o selektivní ruční sklizni, která je prvním důležitým faktorem ovlivňujícím kvalitu kávy.

Zrna této kávy pocházejí od místního farmáře Eloira Nogueiry de Souzy ze státu Norte Pioneiro v Brazílii a jsou ze 100% arabiky.

Tato káva neobsahuje žádné alergeny a je pražená na Slovensku. Převládá sladká chuť s nádechem karamelu.

Pravděpodobně proto si tato kvalitní ranní zrnková káva vysloužila své jméno odvozené od našeho něžného pohlaví. Rozdíl je v délce pražení, která je o něco kratší než u předchozích druhů kávy Power Coffee.

V tomto případě je to 18 minut pro fázi pražení Omni. Doporučuje se pro přípravu filtrované kávy, AeroPressu, překapávané kávy nebo kávy Moka.

Abyste co nejlépe využili potenciál kávy Power Coffee, doporučujeme vždy namlít kávová zrna těsně před přípravou kávy. Rozhodně není dobrý nápad investovat do kvalitní zrnkové kávy, předem ji umlít a používat ji několik dní po sobě. Obrovský potenciál a maximální požitek z chuti by se jako mávnutím kouzelného proutku ztratil.
Výhody a nevýhody kávy Organic Power Coffee od společnosti Powerlogy

Výhody

 • 100% BIO káva s certifikátem kvality
 • Lahodná chuť
 • Čerstvě upražená na Slovensku
 • Vhodné pro všechny typy příprav
 • Žádné pesticidy a chemikálie
 • Rychlé dodání po objednání
 • Slevové kódy a množstevní slevy

Nevýhody

 • Vyšší cena

Pro koho je BIO káva Power Coffee určena?

Kdyby bylo na mně, doporučil bych kávu Power Coffee každému, kdo pije kávu denně a pro koho je ranní káva posvátným rituálem, bez kterého se nemůže obejít.

Ve výsledku však tuto kvalitní zrnkovou kávu mohou ocenit zejména lidé, kteří mají kladný vztah ke zdravému životnímu stylu obecně.

Nesmím zapomenout ani na znalce BIO kávy s plnou a nezaměnitelnou chutí, sportovce nebo biohackery. Právě ti znají Power Coffee zejména ve spojení s kvalitním máslem ghí a MCT olejem. Jedná se o tzv. neprůstřelnou kávu, která pomáhá zvyšovat nejen fyzickou výkonnost, ale také výkonnost našeho mozku.

Často kladené otázky – FAQ

V čem se káva Power Coffee liší od běžné, komerční nebo italské kávy?

BIO káva Powerlogy je vysoce kvalitní zrnková káva, která se ve světě řadí mezi výběrovou kávu a představuje pouze 10 až 15 % trhu s kávou. Ve společnosti Powerlogy vybírají do svých směsí pouze kávy, které po sezónních sklizních získají více než 80 bodů ze 100 při degustacích a oceňování odbornými sommeliéry v pěstitelských zemích. Ačkoli výjimka potvrzuje pravidlo, většina běžně konzumovaných káv spadá do množiny průměrných komerčních káv a lze u nich nalézt řadu nedostatků.

Jaká je ideální denní dávka kávy?

Denní dávka kávy Powerlogy je pro každého individuální. Výrobci doporučují 1 až 4 kávy denně, ale záleží na tom, zda se jedná o espresso s menším obsahem kofeinu nebo o silnou překapávanou kávu.

Mohou kávu Power Coffee pít lidé, kteří trpí histaminovou intolerancí a nemohou kofein?

Káva Powerlogy obsahuje kofein. Vzhledem k tomu, že při histaminové intoleranci reaguje každý člověk individuálně na různé druhy potravin, nemůže výrobce na tuto otázku jednoznačně odpovědět.

Co když mi káva Powerlogy nechutná?

Powerlogy zaručuje 100% záruku vrácení peněz. Podobné zkušenosti však mají lidé pouze v 1 % případů, takže se vůbec nemusíte obávat špatné investice.
Ranní káva, která nezklame – osobní zkušenost, upřímný názor

Powerlogy Organic Espresso je mimo jiné káva, kterou se mnoho lidí naučilo pít bez cukru a mléka. A to je fakt, který mluví za vše.

Je pravda, že cena za 250 g je vyšší než u jiných druhů kávy, ale můžeme se zase spolehnout na nejlepší kvalitu a nezaměnitelnou chuť.

Z mého pohledu si tato BIO káva zaslouží pozornost každého, kdo dává přednost kvalitě před kvantitou a rád si svůj šálek kávy vychutná naplno.

Hodnocení

Štítky: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*